Andrzej Maciejewski wystartuje w wyborach do Senatu RP

0
760
Andrzej Maciejewski

Andrzej Maciejewski, obecnie Poseł na Sejm RP, poinformował, że wystartuje w wyborach do Senatu RP z okręgu 86.

Chciałbym już oficjalnie poinformować, że w nadchodzących wyborach parlamentarnych, kandyduję do Senatu. Wybory do Senatu, to wybory jednomandatowe, gdzie głosujemy nie na listy partyjne, tylko na człowieka. W tym momencie nie startuję z żadnej partii, tylko z Komitetu Wyborczego Prawica – powiedział Poseł Andrzej Maciejewski.

Andrzej Maciejewski najpierw zrezygnował z członkostwa w Klubie Poselskim Kukiz’15, a następnie pojawiły się głosy, że wystartuje w wyborach parlamentarnych z list Prawa i Sprawiedliwości. Poseł podkreśla, że w rozmowach pojawiły się jednak pewne rozbieżności i ostatecznie zdecydował się powalczyć o miejsce w Senacie.

Nie ukrywam, że mój start jest spowodowany tym, że we wrześniu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wyda orzeczenie w sprawie, którą zajmowałem się od czterech lat, a chodzi o tzw. frankowiczów. Zakładam, że Senat w nowej kadencji będzie decydujący. Większość w Sejmie na pewno będzie miało Prawo i Sprawiedliwość, a więc to Senat może być tym języczkiem uwagi. Walka o każdy mandat może być bardzo ostra i zacięta – dodaje Andrzej Maciejewski.

Aby oficjalnie potwierdzić udział w wyborach do Senatu, Poseł Maciejewski musi w ciągu najbliższych dwóch tygodni zebrać dwa tysiące podpisów. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

BRAK KOMENTARZY