AKT OSKARŻENIA WOBEC INTERNETOWYCH OSZUSTÓW

0
156
policja

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą olsztyńskiej komendy zatrzymali internetowych oszustów – dwóch braci w wieku 21 i 25 lat. Mężczyźni na portalu aukcyjnym oferowali do sprzedaży przedmioty, których kupujący nigdy nie otrzymali. Zgodnie z kodeksem karnym mogą grozić im kary do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zostali poinformowani o nieuczciwych sprzedawcach na jednym z portali aukcyjnych. Wielowątkowość sprawy sprawiła, że policjanci pracowali nad nią kilka tygodni. W tym czasie przesłuchano i przyjęto zawiadomienia o przestępstwie od 10 osób, które po tym jak dokonały zakupu na portalu internetowym nigdy nie doczekały się zamówionego towaru. Okazało się, że to dwaj bracia w wieku 21 i 25 lat za pośrednictwem Internetu oferowali do sprzedaży m.in. telefony komórkowe czy konsole do gier. Łączna wartość wystawionych na aukcji internetowej rzeczy opiewa na kwotę ponad 6.000 zł.

Nieuczciwi „wspólnicy” zostali zatrzymani. Mężczyźni usłyszeli łącznie 10 zarzutów oszustwa, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY