Akcja “Kręć z urzędem” okazała się wielkim sukcesem

0
186
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Założeniem było, że uda się wykręcić pięć tysięcy kilometrów, a ostatecznie wyszło niemal cztery razy więcej. Zakończyła się pierwsza edycja akcji “Kręć z urzędem”.

Cel osiągnęliśmy już w środę przed godz. 9:00 – mówi pomysłodawczyni akcji, Monika Stankiewicz z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna. – A licznik zatrzymał się na 19 882 km.

Swoją cegiełkę do akcji dołożyło 327 osób, z czego 50 osób przejechało ponad 100 km. A średnio każdy uczestnik przebył ponad 60 kilometrów.

Zliczały się kilometry z rozmaitych dziedzin sportowych – przypomina Kamila Silwanowicz z Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. – Uczestnicy m.in. jeździli na rowerze, na rolkach, biegali, uprawiali nordic walking, pływali czy , jeździli konno.

Akcja cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem, bo poza korzyściami zdrowotnymi, ekologicznymi czy zwykłą satysfakcją kryło się za tym coś jeszcze – wsparcie sponsora, brokera ubezpieczeniowego, firmy Nord Partner.

Od kilku lat staramy się wspierać inicjatywę towarzyszącą Europejskiemu Tygodniowi Zrównoważonego Transportu w Olsztynie. – mówi dyrektor olsztyńskiego przedstawicielstwa Nord Partner, Maciej Murawski. – Z jeszcze większą radością wsparliśmy tegoroczną inicjatywę, która oprócz promowania ruchu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców, będzie mogła przełożyć się na rozwijanie zainteresowań sportowych u dzieci i młodzieży.

Sponsor przekaże podopiecznym olsztyńskiego Domu Dziecka pięć tys. złotych w formie karty podarunkowej sklepu Decathlon. Dodatkowo olsztyński Decathlon postanowił dołączyć się do naszej zabawy i ufundował nagrodę w wysokości 10 proc. wartości nagrody głównej na zakupy w ich sklepie.

– Misją Decathlon jest udostępniać sport dla wielu – dodaje Katrzyna Karwat z Decathlonu. – Przyglądając się z boku wspaniałej inicjatywie, która porwała wielu olsztynian postanowiliśmy ją wesprzeć. Nasza firma zatrudnia ludzi, który w sercu mają sport i wiemy, że wizja dodatkowej nagrody za włożony wysiłek jest motywująca. Dziękujemy Organizatorom za to wydarzenie.

A było ono elementem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

BRAK KOMENTARZY