Na Topie
REKLAMA
REKLAMA
Nadchodzące wydarzenia
- 0909.Grudzień.Poniedziałek
REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 06.12-12.12.2019
REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 06.12-12.12.2019
Budynek Aura Centrum Olsztyna, Al. Piłsudskiego 16, 10-576 Olsztyn, www.helios.pl
KINO KOBIET
Jak poślubić milionera – Kino Kobiet
pn 18:30
KINO KONESERA
Amazing Grace: Aretha Franklin – Kino Konesera
śr 18:30
KULTURA DOSTĘPNA
Fighter – Kultura Dostępna
czw 13:00 18:00
SEANSE MIKOŁAJKOWE
Śnieżna paczka (2D,DUB) – 2
pt 17:00
sb, nd 12:15 14:30
Młody renifer Alex (2D,DUB) – 2
pt 17:30
sb, nd 13:00 15:15
Ratujmy Florę (2D,DUB) – 2
pt 18:00
sb, nd 11:45
Kraina lodu 2 (2D,DUB) – 4
pt 16:30 18:30
sb, nd 11:00 13:30 16:00
PREMIERA
Śnieżna paczka (2D,DUB) – 1
pt 14:00
sb 10:45 17:10
nd 10:45 17:00
pn 11:30 14:30 17:00
wt, śr, czw 10:45 12:15 14:30 17:00
Młody renifer Alex (2D,DUB) – 1
pt 14:00 15:00
sb, nd 10:10 17:20
pn 11:00 13:00 15:15 17:20
wt 10:00 13:00 15:15 17:20
śr, czw 10:10 13:00 15:15 17:20
Ratujmy Florę (2D,DUB) – 1
pt 15:45
sb, nd 15:45 18:00
pn 13:15 15:45 18:00
wt, śr 11:45 15:45 18:00
czw 10:45 15:45
POZOSTAŁE TYTUŁY
Kraina lodu 2 (2D,DUB) – 1
pt 11:45 14:15 15:15 16:10 17:40 19:00
sb 10:00 10:30 12:30 14:50 16:40 17:30 18:30 19:00
nd 10:00 10:30 12:30 14:00 15:00 16:30 17:30 18:30 19:00
pn 10:00 11:00 12:30 13:30 14:00 15:00 16:00 16:30 17:30 19:00
wt 10:00 10:30 11:15 12:30 13:30 14:00 15:00 16:00 16:30 17:30 18:30 19:00
śr 10:00 10:30 11:00 12:30 13:30 14:00 15:00 16:00 16:30 18:40
czw 10:00 12:30 13:30 14:00 15:30 16:00 16:30 17:30 18:30 19:00
Jak poślubić milionera (2D,ORG) – 1
pt 13:50 16:15 18:15 19:15 20:20 21:40
sb 11:15 13:45 16:15 18:15 19:20 20:20 21:40
nd, pn, czw 11:15 13:45 16:15 18:15 19:15 20:20 21:40
wt 11:20 13:45 16:15 18:15 19:15 20:20 21:40
śr 11:15 13:45 16:10 18:15 19:15 20:20 21:40
Na noże (2D,Napisy) – 1
pt 14:45 18:45 21:00
sb, nd, wt, czw 12:40 18:45 21:00
pn 18:45 21:30
śr 12:40 19:00 21:00
1800 gramów (2D,ORG) – 1
pt 16:00 21:40
sb, nd, pn, wt 10:15 15:45 21:40
śr 10:15 15:45 21:15
czw 10:15 15:00 21:40
Proceder (2D,ORG) – 1
pt 19:40 21:20
sb, nd, pn, wt 12:50 19:30 21:20
śr 12:50 19:30 21:50
czw 19:30 21:20
Solid Gold (2D,ORG) – 1
pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw 20:40
Le Mans ’66 (2D,Napisy) – 1
pt 20:10
sb, nd, pn, wt, czw 20:00
śr 20:30 - 1010.Grudzień.Wtorek
REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 06.12-12.12.2019
REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 06.12-12.12.2019
Budynek Aura Centrum Olsztyna, Al. Piłsudskiego 16, 10-576 Olsztyn, www.helios.pl
KINO KOBIET
Jak poślubić milionera – Kino Kobiet
pn 18:30
KINO KONESERA
Amazing Grace: Aretha Franklin – Kino Konesera
śr 18:30
KULTURA DOSTĘPNA
Fighter – Kultura Dostępna
czw 13:00 18:00
SEANSE MIKOŁAJKOWE
Śnieżna paczka (2D,DUB) – 2
pt 17:00
sb, nd 12:15 14:30
Młody renifer Alex (2D,DUB) – 2
pt 17:30
sb, nd 13:00 15:15
Ratujmy Florę (2D,DUB) – 2
pt 18:00
sb, nd 11:45
Kraina lodu 2 (2D,DUB) – 4
pt 16:30 18:30
sb, nd 11:00 13:30 16:00
PREMIERA
Śnieżna paczka (2D,DUB) – 1
pt 14:00
sb 10:45 17:10
nd 10:45 17:00
pn 11:30 14:30 17:00
wt, śr, czw 10:45 12:15 14:30 17:00
Młody renifer Alex (2D,DUB) – 1
pt 14:00 15:00
sb, nd 10:10 17:20
pn 11:00 13:00 15:15 17:20
wt 10:00 13:00 15:15 17:20
śr, czw 10:10 13:00 15:15 17:20
Ratujmy Florę (2D,DUB) – 1
pt 15:45
sb, nd 15:45 18:00
pn 13:15 15:45 18:00
wt, śr 11:45 15:45 18:00
czw 10:45 15:45
POZOSTAŁE TYTUŁY
Kraina lodu 2 (2D,DUB) – 1
pt 11:45 14:15 15:15 16:10 17:40 19:00
sb 10:00 10:30 12:30 14:50 16:40 17:30 18:30 19:00
nd 10:00 10:30 12:30 14:00 15:00 16:30 17:30 18:30 19:00
pn 10:00 11:00 12:30 13:30 14:00 15:00 16:00 16:30 17:30 19:00
wt 10:00 10:30 11:15 12:30 13:30 14:00 15:00 16:00 16:30 17:30 18:30 19:00
śr 10:00 10:30 11:00 12:30 13:30 14:00 15:00 16:00 16:30 18:40
czw 10:00 12:30 13:30 14:00 15:30 16:00 16:30 17:30 18:30 19:00
Jak poślubić milionera (2D,ORG) – 1
pt 13:50 16:15 18:15 19:15 20:20 21:40
sb 11:15 13:45 16:15 18:15 19:20 20:20 21:40
nd, pn, czw 11:15 13:45 16:15 18:15 19:15 20:20 21:40
wt 11:20 13:45 16:15 18:15 19:15 20:20 21:40
śr 11:15 13:45 16:10 18:15 19:15 20:20 21:40
Na noże (2D,Napisy) – 1
pt 14:45 18:45 21:00
sb, nd, wt, czw 12:40 18:45 21:00
pn 18:45 21:30
śr 12:40 19:00 21:00
1800 gramów (2D,ORG) – 1
pt 16:00 21:40
sb, nd, pn, wt 10:15 15:45 21:40
śr 10:15 15:45 21:15
czw 10:15 15:00 21:40
Proceder (2D,ORG) – 1
pt 19:40 21:20
sb, nd, pn, wt 12:50 19:30 21:20
śr 12:50 19:30 21:50
czw 19:30 21:20
Solid Gold (2D,ORG) – 1
pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw 20:40
Le Mans ’66 (2D,Napisy) – 1
pt 20:10
sb, nd, pn, wt, czw 20:00
śr 20:30 - 1111.Grudzień.Środa
REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 06.12-12.12.2019
REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 06.12-12.12.2019
Budynek Aura Centrum Olsztyna, Al. Piłsudskiego 16, 10-576 Olsztyn, www.helios.pl
KINO KOBIET
Jak poślubić milionera – Kino Kobiet
pn 18:30
KINO KONESERA
Amazing Grace: Aretha Franklin – Kino Konesera
śr 18:30
KULTURA DOSTĘPNA
Fighter – Kultura Dostępna
czw 13:00 18:00
SEANSE MIKOŁAJKOWE
Śnieżna paczka (2D,DUB) – 2
pt 17:00
sb, nd 12:15 14:30
Młody renifer Alex (2D,DUB) – 2
pt 17:30
sb, nd 13:00 15:15
Ratujmy Florę (2D,DUB) – 2
pt 18:00
sb, nd 11:45
Kraina lodu 2 (2D,DUB) – 4
pt 16:30 18:30
sb, nd 11:00 13:30 16:00
PREMIERA
Śnieżna paczka (2D,DUB) – 1
pt 14:00
sb 10:45 17:10
nd 10:45 17:00
pn 11:30 14:30 17:00
wt, śr, czw 10:45 12:15 14:30 17:00
Młody renifer Alex (2D,DUB) – 1
pt 14:00 15:00
sb, nd 10:10 17:20
pn 11:00 13:00 15:15 17:20
wt 10:00 13:00 15:15 17:20
śr, czw 10:10 13:00 15:15 17:20
Ratujmy Florę (2D,DUB) – 1
pt 15:45
sb, nd 15:45 18:00
pn 13:15 15:45 18:00
wt, śr 11:45 15:45 18:00
czw 10:45 15:45
POZOSTAŁE TYTUŁY
Kraina lodu 2 (2D,DUB) – 1
pt 11:45 14:15 15:15 16:10 17:40 19:00
sb 10:00 10:30 12:30 14:50 16:40 17:30 18:30 19:00
nd 10:00 10:30 12:30 14:00 15:00 16:30 17:30 18:30 19:00
pn 10:00 11:00 12:30 13:30 14:00 15:00 16:00 16:30 17:30 19:00
wt 10:00 10:30 11:15 12:30 13:30 14:00 15:00 16:00 16:30 17:30 18:30 19:00
śr 10:00 10:30 11:00 12:30 13:30 14:00 15:00 16:00 16:30 18:40
czw 10:00 12:30 13:30 14:00 15:30 16:00 16:30 17:30 18:30 19:00
Jak poślubić milionera (2D,ORG) – 1
pt 13:50 16:15 18:15 19:15 20:20 21:40
sb 11:15 13:45 16:15 18:15 19:20 20:20 21:40
nd, pn, czw 11:15 13:45 16:15 18:15 19:15 20:20 21:40
wt 11:20 13:45 16:15 18:15 19:15 20:20 21:40
śr 11:15 13:45 16:10 18:15 19:15 20:20 21:40
Na noże (2D,Napisy) – 1
pt 14:45 18:45 21:00
sb, nd, wt, czw 12:40 18:45 21:00
pn 18:45 21:30
śr 12:40 19:00 21:00
1800 gramów (2D,ORG) – 1
pt 16:00 21:40
sb, nd, pn, wt 10:15 15:45 21:40
śr 10:15 15:45 21:15
czw 10:15 15:00 21:40
Proceder (2D,ORG) – 1
pt 19:40 21:20
sb, nd, pn, wt 12:50 19:30 21:20
śr 12:50 19:30 21:50
czw 19:30 21:20
Solid Gold (2D,ORG) – 1
pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw 20:40
Le Mans ’66 (2D,Napisy) – 1
pt 20:10
sb, nd, pn, wt, czw 20:00
śr 20:30 - 1212.Grudzień.Czwartek
XI Warmiński Jarmark Świąteczny
12-15.12 CZ-ND/ Stare Miasto
Cudowne dekoracje, sznury świateł, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera – któż nie lubi świątecznych jarmarków? W tym roku Jarmark odbędzie się pod hasłem “Naturalnie Święta!”. Przy okazji Bożego Narodzenia chcemy bowiem pokłonić się też umęczonej Ziemi, w miarę możliwości ograniczając liczbę gastronomicznego plastiku, proponując naturalne atrakcje i gadżety oraz promując postawy proekologiczne. Zaprosimy mieszkańców Olsztyna na Stare Miasto, gdzie wspólnie przekonamy się, że na chłodny dystans do rzeczywistości najlepszy jest łyk grzanego wina. Dla dusz m.in.: koncerty gwiazd, teatr ognia, pokazy iluzjonistyczne, eko warsztaty, animacje i interaktywne ekspozycje. Opowieści świąteczne przeczyta Irena Telesz-Burczyk, Krystyna Czubówna oraz Michał Milowicz. Na czasem gorzką codzienność – słodycz piernikowego lukru. Na cierpkie kręcenie nosem – aromat świerków i woń korzennych przypraw.
Szczegółowy program:
CZWARTEK (12 grudnia)
Wysoka Brama
16:30 Orszak Świętego Mikołaja.Scena Staromiejska
17:00 Otwarcie XI Warmińskiego Jarmarku Świątecznego
17:15 Spotkanie ze Świętym Mikołajem z Rovaniemi
18:30 Występ chóru ProForma
19:30 Stanisław Soyka Solo – recital kolędDziedziniec zamkowy
18:15 Przestrzenny pokaz laserowy
19:15 Przestrzenny pokaz laserowyPIĄTEK (13 grudnia)
Galeria DOBRO
16:30-21:00 „Naturalnie na święta” – warsztaty tworzenia ekoprezentów, warsztaty recyklingu z grupą Zmarnowanie oraz pokaz kulinarny zgodny z ideą „zero waste”.
Inicjatywa: Bank Żywności w OlsztynieScena Staromiejska
17:30 Zimowe opowieści / czyta: Michał Milowicz
18:30 Spotkanie ze Świętym Mikołajem z Rovaniemi
19:45 „Kolaż bożonarodzeniowy” – spektakl Teatru ADziedziniec zamkowy
18:15 Przestrzenny pokaz laserowy
19:30 Przestrzenny pokaz laserowySOBOTA (14 grudnia)
Galeria DOBRO
13:00-15:00 „Naturalnie zakupy” – warsztaty szycia ekoworeczków na świąteczne zakupy.
Prowadzenie: Magdalena Brzezińska
Zapisy: zapisy@mok.olsztyn.pl (uczestnicy od 12 roku życia)
16:00-20:00 Maraton filmów i bajek świątecznychAmfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie
17:00 „Mikołaj w ognistej krainie” – spektakl Teatru Ognia Nam-TaraScena Staromiejska
17:30 Zimowe opowieści / czyta: Krystyna Czubówna
18:30 Spotkanie ze Świętym Mikołajem z Rovaniemi
20:00 Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości.NIEDZIELA (15 grudnia)
Spichlerz
9:00-15:00 „Naturalnie razem” – wspólne szycie onkochust, poduszek, worków i maskotek do olsztyńskich oddziałów szpitalnych.
Prowadzenie: Barbara StrzelczykGaleria DOBRO
13:00-15:00 „Naturalnie na prezent” – warsztaty ekopakowania.
Prowadzenie: Alicja Borsiak-Śleszyńska
Zapisy: zapisy@mok.olsztyn.pl
16:00-20:00 Maraton filmów i bajek świątecznychScena Staromiejska
11:00 Bieg Mikołajowy trasą Łynostrady (5 km). Zapisy: superczas.pl,
15:30 Zimowe opowieści / czyta: Irena Telesz-Burczyk.
16:30 Spektakl iluzji: Maciej PolAtrakcje towarzyszące
„Wawel Truck” czyli animacje z firmą Wawel (12,13 grudnia)
Ściana życzeń
Fotobudka pod jemiołą
„Rowerowy zaprzęg Świętego Mikołaja” – instalacja oświetlana siłą ludzkich mięśni
„Dokarmiaj mądrze” – rozdajemy zdrową karmę dla ptactwa
Interaktywna ekspozycja przygotowana przez Lasy Państwowe (13-15 grudnia)
Karuzela (naturalnie musi być 😉)
Kolejka Świętego MikołajaStrefa handlowa z rękodziełem, przysmakami, ozdobami choinkowymi:
12 grudnia (cz) – 16:00-21:00
13 grudnia (pt) – 15:00-22:00
14 grudnia (so) – 13:00-22:00
15 grudnia (nd) – 13:00-20:00Okres świąt to również czas magii, którą przyniosą Wam kolędnicy na uliczkach Starego Miasta: Studio Piosenki Metro – Olsztyn, Niepubliczna Szkoła Absolwent w Olsztynie, Chór Pasjonata Olsztyn, Chór WARMII i MAZUR, CASIO Szkoła Muzyczna Olsztyn, szkoła z Kronowa, Pałac Młodzieży Olsztyn, Społeczna Szkoła Podstawowa 101 w Olsztynie oraz znani olsztyńscy muzycy: duet Łoszewski / Bierdziewski i Łukasz Jędrys
REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 06.12-12.12.2019
REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 06.12-12.12.2019
Budynek Aura Centrum Olsztyna, Al. Piłsudskiego 16, 10-576 Olsztyn, www.helios.pl
KINO KOBIET
Jak poślubić milionera – Kino Kobiet
pn 18:30
KINO KONESERA
Amazing Grace: Aretha Franklin – Kino Konesera
śr 18:30
KULTURA DOSTĘPNA
Fighter – Kultura Dostępna
czw 13:00 18:00
SEANSE MIKOŁAJKOWE
Śnieżna paczka (2D,DUB) – 2
pt 17:00
sb, nd 12:15 14:30
Młody renifer Alex (2D,DUB) – 2
pt 17:30
sb, nd 13:00 15:15
Ratujmy Florę (2D,DUB) – 2
pt 18:00
sb, nd 11:45
Kraina lodu 2 (2D,DUB) – 4
pt 16:30 18:30
sb, nd 11:00 13:30 16:00
PREMIERA
Śnieżna paczka (2D,DUB) – 1
pt 14:00
sb 10:45 17:10
nd 10:45 17:00
pn 11:30 14:30 17:00
wt, śr, czw 10:45 12:15 14:30 17:00
Młody renifer Alex (2D,DUB) – 1
pt 14:00 15:00
sb, nd 10:10 17:20
pn 11:00 13:00 15:15 17:20
wt 10:00 13:00 15:15 17:20
śr, czw 10:10 13:00 15:15 17:20
Ratujmy Florę (2D,DUB) – 1
pt 15:45
sb, nd 15:45 18:00
pn 13:15 15:45 18:00
wt, śr 11:45 15:45 18:00
czw 10:45 15:45
POZOSTAŁE TYTUŁY
Kraina lodu 2 (2D,DUB) – 1
pt 11:45 14:15 15:15 16:10 17:40 19:00
sb 10:00 10:30 12:30 14:50 16:40 17:30 18:30 19:00
nd 10:00 10:30 12:30 14:00 15:00 16:30 17:30 18:30 19:00
pn 10:00 11:00 12:30 13:30 14:00 15:00 16:00 16:30 17:30 19:00
wt 10:00 10:30 11:15 12:30 13:30 14:00 15:00 16:00 16:30 17:30 18:30 19:00
śr 10:00 10:30 11:00 12:30 13:30 14:00 15:00 16:00 16:30 18:40
czw 10:00 12:30 13:30 14:00 15:30 16:00 16:30 17:30 18:30 19:00
Jak poślubić milionera (2D,ORG) – 1
pt 13:50 16:15 18:15 19:15 20:20 21:40
sb 11:15 13:45 16:15 18:15 19:20 20:20 21:40
nd, pn, czw 11:15 13:45 16:15 18:15 19:15 20:20 21:40
wt 11:20 13:45 16:15 18:15 19:15 20:20 21:40
śr 11:15 13:45 16:10 18:15 19:15 20:20 21:40
Na noże (2D,Napisy) – 1
pt 14:45 18:45 21:00
sb, nd, wt, czw 12:40 18:45 21:00
pn 18:45 21:30
śr 12:40 19:00 21:00
1800 gramów (2D,ORG) – 1
pt 16:00 21:40
sb, nd, pn, wt 10:15 15:45 21:40
śr 10:15 15:45 21:15
czw 10:15 15:00 21:40
Proceder (2D,ORG) – 1
pt 19:40 21:20
sb, nd, pn, wt 12:50 19:30 21:20
śr 12:50 19:30 21:50
czw 19:30 21:20
Solid Gold (2D,ORG) – 1
pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw 20:40
Le Mans ’66 (2D,Napisy) – 1
pt 20:10
sb, nd, pn, wt, czw 20:00
śr 20:30 - 1313.Grudzień.Piątek
REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 13.12-19.12.2019
REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 13.12-19.12.2019 Budynek Aura Centrum Olsztyna, Al. Piłsudskiego 16, 10-576 Olsztyn, www.helios.pl KULTURA DOSTĘPNA Miłość jest wszystkim – Kultura Dostępna czw 13:00 18:00 PRZEDPREMIERA Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (2D,DUB) – 2 śr 19:00 Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (2D,Napisy) – 1 śr 19:30 Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (3D,DUB) – 4 śr 20:00 Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (3D,Napisy) – 3 śr 20:30 Osierocony Brooklyn (2D,Napisy) – 1 sb, nd 17:30 PREMIERA Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (2D,DUB) – 2 czw 11:00 14:30 15:30 19:00 Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (2D,Napisy) – 1 czw 12:00 18:00 21:30 Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (3D,DUB) – 4 czw 10:00 17:00 Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (3D,Napisy) – 3 czw 13:30 20:30 Czarne święta (2D,Napisy) – 1 pt 12:30 13:40 16:00 19:00 21:15 sb 11:20 13:40 16:00 18:20 20:50 nd, pn 11:15 13:40 16:00 19:00 21:15 wt 12:20 13:40 16:00 19:00 21:15 śr 11:00 13:45 15:40 18:30 20:45 czw 11:45 16:30 19:15 21:40 POZOSTAŁE TYTUŁY Kraina lodu 2 (2D,DUB) – 1 pt 9:50 12:15 14:00 14:50 17:10 18:15 sb 10:30 12:10 13:00 14:50 15:30 17:15 18:00 nd 10:30 12:15 13:00 14:50 15:30 17:15 18:00 pn 10:30 12:15 13:00 14:50 15:30 17:20 18:00 wt 10:30 12:15 13:00 14:45 15:30 17:15 18:00 śr 11:30 13:15 14:00 16:30 18:00 czw 11:15 13:40 16:00 18:30 Jak poślubić milionera (2D,ORG) – 1 pt 11:30 14:15 16:45 19:40 20:30 22:00 sb 11:15 14:00 16:30 19:40 20:20 22:00 nd 11:30 14:00 19:40 20:20 22:00 pn 11:30 14:00 16:30 19:40 20:30 22:00 wt 11:45 14:00 16:30 19:40 20:30 22:00 śr 10:10 12:30 15:00 17:30 20:15 czw 10:40 14:00 18:45 21:15 Śnieżna paczka (2D,DUB) – 1 pt 10:20 12:45 15:00 17:00 sb 10:10 12:50 15:15 17:00 nd, pn 10:10 12:45 15:00 17:00 wt 10:10 12:40 14:50 17:00 śr 10:30 12:00 15:20 17:00 czw 10:50 13:10 15:20 17:45 Młody renifer Alex (2D,DUB) – 1 pt 10:00 12:00 17:45 sb 10:00 10:50 12:20 17:45 nd 10:00 11:00 12:30 17:45 pn 10:15 11:00 12:30 17:45 wt 10:15 12:30 17:45 śr 10:15 12:45 17:40 czw 15:00 17:15 Ratujmy Florę (2D,DUB) – 1 pt 10:15 13:15 14:40 18:40 sb 10:15 13:30 14:40 18:40 nd, pn 10:20 13:15 14:40 18:40 wt 10:00 13:15 14:40 18:40 śr 10:45 13:00 14:45 czw 12:30 15:45 1800 gramów (2D,ORG) – 1 pt 11:45 18:20 20:45 sb 12:30 20:40 nd 12:00 20:45 pn 12:00 18:20 20:45 wt 10:20 18:20 20:45 śr 11:15 19:45 22:00 czw 20:50 Proceder (2D,ORG) – 1 pt 15:40 19:15 20:15 sb 15:40 19:15 21:00 nd 15:40 19:15 pn 15:40 19:15 20:10 wt 19:15 20:15 śr 16:15 19:15 czw 20:00 Na noże (2D,Napisy) – 1 pt 17:20 21:00 sb 20:30 nd 21:00 pn 17:10 21:00 wt 15:40 21:00 śr 12:15 17:15 czw 20:40 Le Mans ’66 (2D,Napisy) – 1 pt, sb, nd, pn, wt 20:00 śr 15:10 Solid Gold (2D,ORG) – 1 pt, nd, pn, wt 14:30 sb 14:45 śr 14:15 Boże Ciało (2D,ORG) – 1 nd 16:30 (Nie)znajomi (2D,ORG) – 1 nd 18:15 Joker (2D,Napisy) – 1 nd 20:30 Artyści przeciw nienawiści (2D,ORG) – 1 sb 19:00 XI Warmiński Jarmark Świąteczny
12-15.12 CZ-ND/ Stare Miasto
Cudowne dekoracje, sznury świateł, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera – któż nie lubi świątecznych jarmarków? W tym roku Jarmark odbędzie się pod hasłem “Naturalnie Święta!”. Przy okazji Bożego Narodzenia chcemy bowiem pokłonić się też umęczonej Ziemi, w miarę możliwości ograniczając liczbę gastronomicznego plastiku, proponując naturalne atrakcje i gadżety oraz promując postawy proekologiczne. Zaprosimy mieszkańców Olsztyna na Stare Miasto, gdzie wspólnie przekonamy się, że na chłodny dystans do rzeczywistości najlepszy jest łyk grzanego wina. Dla dusz m.in.: koncerty gwiazd, teatr ognia, pokazy iluzjonistyczne, eko warsztaty, animacje i interaktywne ekspozycje. Opowieści świąteczne przeczyta Irena Telesz-Burczyk, Krystyna Czubówna oraz Michał Milowicz. Na czasem gorzką codzienność – słodycz piernikowego lukru. Na cierpkie kręcenie nosem – aromat świerków i woń korzennych przypraw.
Szczegółowy program:
CZWARTEK (12 grudnia)
Wysoka Brama
16:30 Orszak Świętego Mikołaja.Scena Staromiejska
17:00 Otwarcie XI Warmińskiego Jarmarku Świątecznego
17:15 Spotkanie ze Świętym Mikołajem z Rovaniemi
18:30 Występ chóru ProForma
19:30 Stanisław Soyka Solo – recital kolędDziedziniec zamkowy
18:15 Przestrzenny pokaz laserowy
19:15 Przestrzenny pokaz laserowyPIĄTEK (13 grudnia)
Galeria DOBRO
16:30-21:00 „Naturalnie na święta” – warsztaty tworzenia ekoprezentów, warsztaty recyklingu z grupą Zmarnowanie oraz pokaz kulinarny zgodny z ideą „zero waste”.
Inicjatywa: Bank Żywności w OlsztynieScena Staromiejska
17:30 Zimowe opowieści / czyta: Michał Milowicz
18:30 Spotkanie ze Świętym Mikołajem z Rovaniemi
19:45 „Kolaż bożonarodzeniowy” – spektakl Teatru ADziedziniec zamkowy
18:15 Przestrzenny pokaz laserowy
19:30 Przestrzenny pokaz laserowySOBOTA (14 grudnia)
Galeria DOBRO
13:00-15:00 „Naturalnie zakupy” – warsztaty szycia ekoworeczków na świąteczne zakupy.
Prowadzenie: Magdalena Brzezińska
Zapisy: zapisy@mok.olsztyn.pl (uczestnicy od 12 roku życia)
16:00-20:00 Maraton filmów i bajek świątecznychAmfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie
17:00 „Mikołaj w ognistej krainie” – spektakl Teatru Ognia Nam-TaraScena Staromiejska
17:30 Zimowe opowieści / czyta: Krystyna Czubówna
18:30 Spotkanie ze Świętym Mikołajem z Rovaniemi
20:00 Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości.NIEDZIELA (15 grudnia)
Spichlerz
9:00-15:00 „Naturalnie razem” – wspólne szycie onkochust, poduszek, worków i maskotek do olsztyńskich oddziałów szpitalnych.
Prowadzenie: Barbara StrzelczykGaleria DOBRO
13:00-15:00 „Naturalnie na prezent” – warsztaty ekopakowania.
Prowadzenie: Alicja Borsiak-Śleszyńska
Zapisy: zapisy@mok.olsztyn.pl
16:00-20:00 Maraton filmów i bajek świątecznychScena Staromiejska
11:00 Bieg Mikołajowy trasą Łynostrady (5 km). Zapisy: superczas.pl,
15:30 Zimowe opowieści / czyta: Irena Telesz-Burczyk.
16:30 Spektakl iluzji: Maciej PolAtrakcje towarzyszące
„Wawel Truck” czyli animacje z firmą Wawel (12,13 grudnia)
Ściana życzeń
Fotobudka pod jemiołą
„Rowerowy zaprzęg Świętego Mikołaja” – instalacja oświetlana siłą ludzkich mięśni
„Dokarmiaj mądrze” – rozdajemy zdrową karmę dla ptactwa
Interaktywna ekspozycja przygotowana przez Lasy Państwowe (13-15 grudnia)
Karuzela (naturalnie musi być 😉)
Kolejka Świętego MikołajaStrefa handlowa z rękodziełem, przysmakami, ozdobami choinkowymi:
12 grudnia (cz) – 16:00-21:00
13 grudnia (pt) – 15:00-22:00
14 grudnia (so) – 13:00-22:00
15 grudnia (nd) – 13:00-20:00Okres świąt to również czas magii, którą przyniosą Wam kolędnicy na uliczkach Starego Miasta: Studio Piosenki Metro – Olsztyn, Niepubliczna Szkoła Absolwent w Olsztynie, Chór Pasjonata Olsztyn, Chór WARMII i MAZUR, CASIO Szkoła Muzyczna Olsztyn, szkoła z Kronowa, Pałac Młodzieży Olsztyn, Społeczna Szkoła Podstawowa 101 w Olsztynie oraz znani olsztyńscy muzycy: duet Łoszewski / Bierdziewski i Łukasz Jędrys
RekreAKCJA Stawiguda- KLUB PODRÓŻNIKA
13.12.2019- KLUB PODRÓŻNIKA
(Piątek)
– 18:30 świetlica wiejska „Dom Warmiński” ul. Żurawia 3, Tomaszkowo
– prelegenci: Ewelina i Paweł Bladosz
– tytuł spotkania: “GRUZJA z plecakiem, namiotem i pod górę!”
– uczestnictwo bezpłatne
Szczegóły:
http://gok.stawiguda.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-klub-podroznika/-vii-edycja/-3-spotkanie-gruzjaStanisław Moniuszko – w roku 200-lecia urodzin
Szanowni Państwo,
zapraszamy do Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim – 13. grudnia – w piątek, o godz. 19:00 na koncert pieśni Stanisława Moniuszki w roku 200-lecia urodzin.
Wystąpią: ks. Zbigniew Stępniak – bas i Natalia Klykova – fortepian.Przy tworzeniu pieśni, które pisał Moniuszko przez całe życie, przyświecała mu określona idea. Pragnął dać społeczeństwu polskiemu pieśni narodowe – ważne w życiu codziennym Polaków. Miały także odpowiadać różnym nastrojom i potrzebom serca, stąd tak bogata ich różnorodność. Podczas koncertu usłyszymy wiele znanych i mniej znanych utworów, które od lat chwytają za serce – niektóre wywołują uśmiech a inne wzruszają. Usłyszymy m.in. “Trzech budrysów”, “Znasz-li ten kraj”, “Dziad i baba” czy “Ten zegar stary” z opery “Straszny dwór”.
Bezpłatne zaproszenia i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146
- 1414.Grudzień.Sobota
Olsztyńska Akademia Dzieci
Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
al. M. J. Piłsudskiego 38, 10-450 OlsztynOrganizator: Olsztyńska Akademia Dzieci
Bilety · 1 zł
Spotkanie w ramach Polskiej Akademii Dzieci, podczas którego mali “naukowcy” będą przedstawiać przygotowane przez siebie wykłady, którym będą towarzyszyć warsztaty, pokazy oraz całe mnóstwo innych atrakcji.
Więcej szczegółów na stronie naszej Akademii
http://planetarium.olsztyn.pl/pl/edukacja/akademia-dzieci.htmlREPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 13.12-19.12.2019
REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 13.12-19.12.2019 Budynek Aura Centrum Olsztyna, Al. Piłsudskiego 16, 10-576 Olsztyn, www.helios.pl KULTURA DOSTĘPNA Miłość jest wszystkim – Kultura Dostępna czw 13:00 18:00 PRZEDPREMIERA Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (2D,DUB) – 2 śr 19:00 Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (2D,Napisy) – 1 śr 19:30 Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (3D,DUB) – 4 śr 20:00 Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (3D,Napisy) – 3 śr 20:30 Osierocony Brooklyn (2D,Napisy) – 1 sb, nd 17:30 PREMIERA Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (2D,DUB) – 2 czw 11:00 14:30 15:30 19:00 Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (2D,Napisy) – 1 czw 12:00 18:00 21:30 Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (3D,DUB) – 4 czw 10:00 17:00 Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (3D,Napisy) – 3 czw 13:30 20:30 Czarne święta (2D,Napisy) – 1 pt 12:30 13:40 16:00 19:00 21:15 sb 11:20 13:40 16:00 18:20 20:50 nd, pn 11:15 13:40 16:00 19:00 21:15 wt 12:20 13:40 16:00 19:00 21:15 śr 11:00 13:45 15:40 18:30 20:45 czw 11:45 16:30 19:15 21:40 POZOSTAŁE TYTUŁY Kraina lodu 2 (2D,DUB) – 1 pt 9:50 12:15 14:00 14:50 17:10 18:15 sb 10:30 12:10 13:00 14:50 15:30 17:15 18:00 nd 10:30 12:15 13:00 14:50 15:30 17:15 18:00 pn 10:30 12:15 13:00 14:50 15:30 17:20 18:00 wt 10:30 12:15 13:00 14:45 15:30 17:15 18:00 śr 11:30 13:15 14:00 16:30 18:00 czw 11:15 13:40 16:00 18:30 Jak poślubić milionera (2D,ORG) – 1 pt 11:30 14:15 16:45 19:40 20:30 22:00 sb 11:15 14:00 16:30 19:40 20:20 22:00 nd 11:30 14:00 19:40 20:20 22:00 pn 11:30 14:00 16:30 19:40 20:30 22:00 wt 11:45 14:00 16:30 19:40 20:30 22:00 śr 10:10 12:30 15:00 17:30 20:15 czw 10:40 14:00 18:45 21:15 Śnieżna paczka (2D,DUB) – 1 pt 10:20 12:45 15:00 17:00 sb 10:10 12:50 15:15 17:00 nd, pn 10:10 12:45 15:00 17:00 wt 10:10 12:40 14:50 17:00 śr 10:30 12:00 15:20 17:00 czw 10:50 13:10 15:20 17:45 Młody renifer Alex (2D,DUB) – 1 pt 10:00 12:00 17:45 sb 10:00 10:50 12:20 17:45 nd 10:00 11:00 12:30 17:45 pn 10:15 11:00 12:30 17:45 wt 10:15 12:30 17:45 śr 10:15 12:45 17:40 czw 15:00 17:15 Ratujmy Florę (2D,DUB) – 1 pt 10:15 13:15 14:40 18:40 sb 10:15 13:30 14:40 18:40 nd, pn 10:20 13:15 14:40 18:40 wt 10:00 13:15 14:40 18:40 śr 10:45 13:00 14:45 czw 12:30 15:45 1800 gramów (2D,ORG) – 1 pt 11:45 18:20 20:45 sb 12:30 20:40 nd 12:00 20:45 pn 12:00 18:20 20:45 wt 10:20 18:20 20:45 śr 11:15 19:45 22:00 czw 20:50 Proceder (2D,ORG) – 1 pt 15:40 19:15 20:15 sb 15:40 19:15 21:00 nd 15:40 19:15 pn 15:40 19:15 20:10 wt 19:15 20:15 śr 16:15 19:15 czw 20:00 Na noże (2D,Napisy) – 1 pt 17:20 21:00 sb 20:30 nd 21:00 pn 17:10 21:00 wt 15:40 21:00 śr 12:15 17:15 czw 20:40 Le Mans ’66 (2D,Napisy) – 1 pt, sb, nd, pn, wt 20:00 śr 15:10 Solid Gold (2D,ORG) – 1 pt, nd, pn, wt 14:30 sb 14:45 śr 14:15 Boże Ciało (2D,ORG) – 1 nd 16:30 (Nie)znajomi (2D,ORG) – 1 nd 18:15 Joker (2D,Napisy) – 1 nd 20:30 Artyści przeciw nienawiści (2D,ORG) – 1 sb 19:00 XI Warmiński Jarmark Świąteczny
12-15.12 CZ-ND/ Stare Miasto
Cudowne dekoracje, sznury świateł, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera – któż nie lubi świątecznych jarmarków? W tym roku Jarmark odbędzie się pod hasłem “Naturalnie Święta!”. Przy okazji Bożego Narodzenia chcemy bowiem pokłonić się też umęczonej Ziemi, w miarę możliwości ograniczając liczbę gastronomicznego plastiku, proponując naturalne atrakcje i gadżety oraz promując postawy proekologiczne. Zaprosimy mieszkańców Olsztyna na Stare Miasto, gdzie wspólnie przekonamy się, że na chłodny dystans do rzeczywistości najlepszy jest łyk grzanego wina. Dla dusz m.in.: koncerty gwiazd, teatr ognia, pokazy iluzjonistyczne, eko warsztaty, animacje i interaktywne ekspozycje. Opowieści świąteczne przeczyta Irena Telesz-Burczyk, Krystyna Czubówna oraz Michał Milowicz. Na czasem gorzką codzienność – słodycz piernikowego lukru. Na cierpkie kręcenie nosem – aromat świerków i woń korzennych przypraw.
Szczegółowy program:
CZWARTEK (12 grudnia)
Wysoka Brama
16:30 Orszak Świętego Mikołaja.Scena Staromiejska
17:00 Otwarcie XI Warmińskiego Jarmarku Świątecznego
17:15 Spotkanie ze Świętym Mikołajem z Rovaniemi
18:30 Występ chóru ProForma
19:30 Stanisław Soyka Solo – recital kolędDziedziniec zamkowy
18:15 Przestrzenny pokaz laserowy
19:15 Przestrzenny pokaz laserowyPIĄTEK (13 grudnia)
Galeria DOBRO
16:30-21:00 „Naturalnie na święta” – warsztaty tworzenia ekoprezentów, warsztaty recyklingu z grupą Zmarnowanie oraz pokaz kulinarny zgodny z ideą „zero waste”.
Inicjatywa: Bank Żywności w OlsztynieScena Staromiejska
17:30 Zimowe opowieści / czyta: Michał Milowicz
18:30 Spotkanie ze Świętym Mikołajem z Rovaniemi
19:45 „Kolaż bożonarodzeniowy” – spektakl Teatru ADziedziniec zamkowy
18:15 Przestrzenny pokaz laserowy
19:30 Przestrzenny pokaz laserowySOBOTA (14 grudnia)
Galeria DOBRO
13:00-15:00 „Naturalnie zakupy” – warsztaty szycia ekoworeczków na świąteczne zakupy.
Prowadzenie: Magdalena Brzezińska
Zapisy: zapisy@mok.olsztyn.pl (uczestnicy od 12 roku życia)
16:00-20:00 Maraton filmów i bajek świątecznychAmfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie
17:00 „Mikołaj w ognistej krainie” – spektakl Teatru Ognia Nam-TaraScena Staromiejska
17:30 Zimowe opowieści / czyta: Krystyna Czubówna
18:30 Spotkanie ze Świętym Mikołajem z Rovaniemi
20:00 Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości.NIEDZIELA (15 grudnia)
Spichlerz
9:00-15:00 „Naturalnie razem” – wspólne szycie onkochust, poduszek, worków i maskotek do olsztyńskich oddziałów szpitalnych.
Prowadzenie: Barbara StrzelczykGaleria DOBRO
13:00-15:00 „Naturalnie na prezent” – warsztaty ekopakowania.
Prowadzenie: Alicja Borsiak-Śleszyńska
Zapisy: zapisy@mok.olsztyn.pl
16:00-20:00 Maraton filmów i bajek świątecznychScena Staromiejska
11:00 Bieg Mikołajowy trasą Łynostrady (5 km). Zapisy: superczas.pl,
15:30 Zimowe opowieści / czyta: Irena Telesz-Burczyk.
16:30 Spektakl iluzji: Maciej PolAtrakcje towarzyszące
„Wawel Truck” czyli animacje z firmą Wawel (12,13 grudnia)
Ściana życzeń
Fotobudka pod jemiołą
„Rowerowy zaprzęg Świętego Mikołaja” – instalacja oświetlana siłą ludzkich mięśni
„Dokarmiaj mądrze” – rozdajemy zdrową karmę dla ptactwa
Interaktywna ekspozycja przygotowana przez Lasy Państwowe (13-15 grudnia)
Karuzela (naturalnie musi być 😉)
Kolejka Świętego MikołajaStrefa handlowa z rękodziełem, przysmakami, ozdobami choinkowymi:
12 grudnia (cz) – 16:00-21:00
13 grudnia (pt) – 15:00-22:00
14 grudnia (so) – 13:00-22:00
15 grudnia (nd) – 13:00-20:00Okres świąt to również czas magii, którą przyniosą Wam kolędnicy na uliczkach Starego Miasta: Studio Piosenki Metro – Olsztyn, Niepubliczna Szkoła Absolwent w Olsztynie, Chór Pasjonata Olsztyn, Chór WARMII i MAZUR, CASIO Szkoła Muzyczna Olsztyn, szkoła z Kronowa, Pałac Młodzieży Olsztyn, Społeczna Szkoła Podstawowa 101 w Olsztynie oraz znani olsztyńscy muzycy: duet Łoszewski / Bierdziewski i Łukasz Jędrys
Kiermasz Świąteczny w BWA
ŚWIĄTECZNY KIERMASZ „KUP SZTUKĘ POD CHOINKĘ”
14.12.2019- 15.12.2019 | HOL
godz. 11:00-19:00 (sobota) / 11:00 – 18:00 (niedziela)
BWA Galeria Sztuki w Olsztyn
Al. Marsz. J. Piłsudskiego 38
www.bwa.olsztyn.plBWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na Świąteczny Kiermasz “Kup sztukę pod choinkę”, który odbędzie się 14-15 grudnia (sobota, niedziela), w godzinach 11:00-19:00 (sobota) / 11:00-18:00 (niedziela).
Zapraszamy na kolejny Świąteczny Kiermasz, podczas którego mieszkańcy Olsztyna będą mieli możliwość zakupu artystycznych podarunków dla najbliższych. Swoje produkty – jedyne w swoim rodzaju rysunki, oryginalną fotografię, czy pięknie wykonaną biżuterię oraz wiele innych – zaprezentują nam lokalni twórcy.
W dniach 14-15 grudnia bez codziennego pośpiechu i w miłej atmosferze będzie można kupić wyjątkowe drobiazgi dla najbliższych, które trafią pod świąteczne drzewko. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych prezentów, które wymykają się sklepowym definicjom, a zarazem świetna okazja, by zacząć swoją przygodę ze sztuką.
Zapewniamy, że różnorodność artystycznych propozycji sprawi, że każdy odwiedzający Kiermasz “Kup sztukę pod choinkę” znajdzie coś dla siebie i swoich bliskich.
- 1515.Grudzień.Niedziela
REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 13.12-19.12.2019
REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 13.12-19.12.2019 Budynek Aura Centrum Olsztyna, Al. Piłsudskiego 16, 10-576 Olsztyn, www.helios.pl KULTURA DOSTĘPNA Miłość jest wszystkim – Kultura Dostępna czw 13:00 18:00 PRZEDPREMIERA Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (2D,DUB) – 2 śr 19:00 Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (2D,Napisy) – 1 śr 19:30 Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (3D,DUB) – 4 śr 20:00 Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (3D,Napisy) – 3 śr 20:30 Osierocony Brooklyn (2D,Napisy) – 1 sb, nd 17:30 PREMIERA Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (2D,DUB) – 2 czw 11:00 14:30 15:30 19:00 Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (2D,Napisy) – 1 czw 12:00 18:00 21:30 Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (3D,DUB) – 4 czw 10:00 17:00 Gwiezdne wojny: Skywalker odrodzenie (3D,Napisy) – 3 czw 13:30 20:30 Czarne święta (2D,Napisy) – 1 pt 12:30 13:40 16:00 19:00 21:15 sb 11:20 13:40 16:00 18:20 20:50 nd, pn 11:15 13:40 16:00 19:00 21:15 wt 12:20 13:40 16:00 19:00 21:15 śr 11:00 13:45 15:40 18:30 20:45 czw 11:45 16:30 19:15 21:40 POZOSTAŁE TYTUŁY Kraina lodu 2 (2D,DUB) – 1 pt 9:50 12:15 14:00 14:50 17:10 18:15 sb 10:30 12:10 13:00 14:50 15:30 17:15 18:00 nd 10:30 12:15 13:00 14:50 15:30 17:15 18:00 pn 10:30 12:15 13:00 14:50 15:30 17:20 18:00 wt 10:30 12:15 13:00 14:45 15:30 17:15 18:00 śr 11:30 13:15 14:00 16:30 18:00 czw 11:15 13:40 16:00 18:30 Jak poślubić milionera (2D,ORG) – 1 pt 11:30 14:15 16:45 19:40 20:30 22:00 sb 11:15 14:00 16:30 19:40 20:20 22:00 nd 11:30 14:00 19:40 20:20 22:00 pn 11:30 14:00 16:30 19:40 20:30 22:00 wt 11:45 14:00 16:30 19:40 20:30 22:00 śr 10:10 12:30 15:00 17:30 20:15 czw 10:40 14:00 18:45 21:15 Śnieżna paczka (2D,DUB) – 1 pt 10:20 12:45 15:00 17:00 sb 10:10 12:50 15:15 17:00 nd, pn 10:10 12:45 15:00 17:00 wt 10:10 12:40 14:50 17:00 śr 10:30 12:00 15:20 17:00 czw 10:50 13:10 15:20 17:45 Młody renifer Alex (2D,DUB) – 1 pt 10:00 12:00 17:45 sb 10:00 10:50 12:20 17:45 nd 10:00 11:00 12:30 17:45 pn 10:15 11:00 12:30 17:45 wt 10:15 12:30 17:45 śr 10:15 12:45 17:40 czw 15:00 17:15 Ratujmy Florę (2D,DUB) – 1 pt 10:15 13:15 14:40 18:40 sb 10:15 13:30 14:40 18:40 nd, pn 10:20 13:15 14:40 18:40 wt 10:00 13:15 14:40 18:40 śr 10:45 13:00 14:45 czw 12:30 15:45 1800 gramów (2D,ORG) – 1 pt 11:45 18:20 20:45 sb 12:30 20:40 nd 12:00 20:45 pn 12:00 18:20 20:45 wt 10:20 18:20 20:45 śr 11:15 19:45 22:00 czw 20:50 Proceder (2D,ORG) – 1 pt 15:40 19:15 20:15 sb 15:40 19:15 21:00 nd 15:40 19:15 pn 15:40 19:15 20:10 wt 19:15 20:15 śr 16:15 19:15 czw 20:00 Na noże (2D,Napisy) – 1 pt 17:20 21:00 sb 20:30 nd 21:00 pn 17:10 21:00 wt 15:40 21:00 śr 12:15 17:15 czw 20:40 Le Mans ’66 (2D,Napisy) – 1 pt, sb, nd, pn, wt 20:00 śr 15:10 Solid Gold (2D,ORG) – 1 pt, nd, pn, wt 14:30 sb 14:45 śr 14:15 Boże Ciało (2D,ORG) – 1 nd 16:30 (Nie)znajomi (2D,ORG) – 1 nd 18:15 Joker (2D,Napisy) – 1 nd 20:30 Artyści przeciw nienawiści (2D,ORG) – 1 sb 19:00 XI Warmiński Jarmark Świąteczny
12-15.12 CZ-ND/ Stare Miasto
Cudowne dekoracje, sznury świateł, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera – któż nie lubi świątecznych jarmarków? W tym roku Jarmark odbędzie się pod hasłem “Naturalnie Święta!”. Przy okazji Bożego Narodzenia chcemy bowiem pokłonić się też umęczonej Ziemi, w miarę możliwości ograniczając liczbę gastronomicznego plastiku, proponując naturalne atrakcje i gadżety oraz promując postawy proekologiczne. Zaprosimy mieszkańców Olsztyna na Stare Miasto, gdzie wspólnie przekonamy się, że na chłodny dystans do rzeczywistości najlepszy jest łyk grzanego wina. Dla dusz m.in.: koncerty gwiazd, teatr ognia, pokazy iluzjonistyczne, eko warsztaty, animacje i interaktywne ekspozycje. Opowieści świąteczne przeczyta Irena Telesz-Burczyk, Krystyna Czubówna oraz Michał Milowicz. Na czasem gorzką codzienność – słodycz piernikowego lukru. Na cierpkie kręcenie nosem – aromat świerków i woń korzennych przypraw.
Szczegółowy program:
CZWARTEK (12 grudnia)
Wysoka Brama
16:30 Orszak Świętego Mikołaja.Scena Staromiejska
17:00 Otwarcie XI Warmińskiego Jarmarku Świątecznego
17:15 Spotkanie ze Świętym Mikołajem z Rovaniemi
18:30 Występ chóru ProForma
19:30 Stanisław Soyka Solo – recital kolędDziedziniec zamkowy
18:15 Przestrzenny pokaz laserowy
19:15 Przestrzenny pokaz laserowyPIĄTEK (13 grudnia)
Galeria DOBRO
16:30-21:00 „Naturalnie na święta” – warsztaty tworzenia ekoprezentów, warsztaty recyklingu z grupą Zmarnowanie oraz pokaz kulinarny zgodny z ideą „zero waste”.
Inicjatywa: Bank Żywności w OlsztynieScena Staromiejska
17:30 Zimowe opowieści / czyta: Michał Milowicz
18:30 Spotkanie ze Świętym Mikołajem z Rovaniemi
19:45 „Kolaż bożonarodzeniowy” – spektakl Teatru ADziedziniec zamkowy
18:15 Przestrzenny pokaz laserowy
19:30 Przestrzenny pokaz laserowySOBOTA (14 grudnia)
Galeria DOBRO
13:00-15:00 „Naturalnie zakupy” – warsztaty szycia ekoworeczków na świąteczne zakupy.
Prowadzenie: Magdalena Brzezińska
Zapisy: zapisy@mok.olsztyn.pl (uczestnicy od 12 roku życia)
16:00-20:00 Maraton filmów i bajek świątecznychAmfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie
17:00 „Mikołaj w ognistej krainie” – spektakl Teatru Ognia Nam-TaraScena Staromiejska
17:30 Zimowe opowieści / czyta: Krystyna Czubówna
18:30 Spotkanie ze Świętym Mikołajem z Rovaniemi
20:00 Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości.NIEDZIELA (15 grudnia)
Spichlerz
9:00-15:00 „Naturalnie razem” – wspólne szycie onkochust, poduszek, worków i maskotek do olsztyńskich oddziałów szpitalnych.
Prowadzenie: Barbara StrzelczykGaleria DOBRO
13:00-15:00 „Naturalnie na prezent” – warsztaty ekopakowania.
Prowadzenie: Alicja Borsiak-Śleszyńska
Zapisy: zapisy@mok.olsztyn.pl
16:00-20:00 Maraton filmów i bajek świątecznychScena Staromiejska
11:00 Bieg Mikołajowy trasą Łynostrady (5 km). Zapisy: superczas.pl,
15:30 Zimowe opowieści / czyta: Irena Telesz-Burczyk.
16:30 Spektakl iluzji: Maciej PolAtrakcje towarzyszące
„Wawel Truck” czyli animacje z firmą Wawel (12,13 grudnia)
Ściana życzeń
Fotobudka pod jemiołą
„Rowerowy zaprzęg Świętego Mikołaja” – instalacja oświetlana siłą ludzkich mięśni
„Dokarmiaj mądrze” – rozdajemy zdrową karmę dla ptactwa
Interaktywna ekspozycja przygotowana przez Lasy Państwowe (13-15 grudnia)
Karuzela (naturalnie musi być 😉)
Kolejka Świętego MikołajaStrefa handlowa z rękodziełem, przysmakami, ozdobami choinkowymi:
12 grudnia (cz) – 16:00-21:00
13 grudnia (pt) – 15:00-22:00
14 grudnia (so) – 13:00-22:00
15 grudnia (nd) – 13:00-20:00Okres świąt to również czas magii, którą przyniosą Wam kolędnicy na uliczkach Starego Miasta: Studio Piosenki Metro – Olsztyn, Niepubliczna Szkoła Absolwent w Olsztynie, Chór Pasjonata Olsztyn, Chór WARMII i MAZUR, CASIO Szkoła Muzyczna Olsztyn, szkoła z Kronowa, Pałac Młodzieży Olsztyn, Społeczna Szkoła Podstawowa 101 w Olsztynie oraz znani olsztyńscy muzycy: duet Łoszewski / Bierdziewski i Łukasz Jędrys
Kiermasz Świąteczny w BWA
ŚWIĄTECZNY KIERMASZ „KUP SZTUKĘ POD CHOINKĘ”
14.12.2019- 15.12.2019 | HOL
godz. 11:00-19:00 (sobota) / 11:00 – 18:00 (niedziela)
BWA Galeria Sztuki w Olsztyn
Al. Marsz. J. Piłsudskiego 38
www.bwa.olsztyn.plBWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na Świąteczny Kiermasz “Kup sztukę pod choinkę”, który odbędzie się 14-15 grudnia (sobota, niedziela), w godzinach 11:00-19:00 (sobota) / 11:00-18:00 (niedziela).
Zapraszamy na kolejny Świąteczny Kiermasz, podczas którego mieszkańcy Olsztyna będą mieli możliwość zakupu artystycznych podarunków dla najbliższych. Swoje produkty – jedyne w swoim rodzaju rysunki, oryginalną fotografię, czy pięknie wykonaną biżuterię oraz wiele innych – zaprezentują nam lokalni twórcy.
W dniach 14-15 grudnia bez codziennego pośpiechu i w miłej atmosferze będzie można kupić wyjątkowe drobiazgi dla najbliższych, które trafią pod świąteczne drzewko. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych prezentów, które wymykają się sklepowym definicjom, a zarazem świetna okazja, by zacząć swoją przygodę ze sztuką.
Zapewniamy, że różnorodność artystycznych propozycji sprawi, że każdy odwiedzający Kiermasz “Kup sztukę pod choinkę” znajdzie coś dla siebie i swoich bliskich.