UA-55659717-1
niedziela, Luty 23, 2020

 

AKTUALNE WYDANIE

czytelnia

 

 

Nadchodzące wydarzenia

< 2017 >
Październik
Pn
Wt
Śr
Czw
Pt
So
Nd
Wrzesień
Wrzesień
Wrzesień
Wrzesień
Wrzesień
Wrzesień
1
2
3
4
5
 • Wieczór autorski Violetty Ozminkowski

  Wieczór autorski Violetty Ozminkowski

  17:00 -19:00
  2017-10-05

  spotkanie

  Violetta Ozminkowski-Daukszewicz – dziennikarka, pisarka, autorka bestsellerowej biografii “Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki”, na motywach której powstał scenariusz do filmu “Sztuka kochania. Historia Michaliny WISŁOCKIEJ’, a także m. in.: wywiadu-rzeki z Agnieszką Osiecką – “Lubię farbować wróble”, wywiadu-rzeki z Grzegorzem Miecugowem “Szkiełko i oko”. Jest współautorką książki o Marku Edelmanie “Doktor i Bóg” oraz tekstów kilku piosenek. Jedną z nich “Siedzę na chmurze” wykonuje Kuba Sienkiewicz.

6
 • Recital “Piosenki z dobrym tekstem” Katarzyna Żak

  Recital “Piosenki z dobrym tekstem” Katarzyna Żak

  18:00 -20:00
  2017-10-06

  recital

  Podczas recitalu usłyszymy utwory poetyckie najwybitniejszych polskich poetów i kompozytorów: Wojciecha Młynarskiego (m.in. „Kasia-Blues”, „Miód ze słodkich róż”, „Koza u rena” – z płyty „Młynarski – Jazz”), Agnieszki Osieckiej (m.in. „Okularnicy”, „Sztuczny miód”, „Szpetni czterdziestoletni”), Jana Jakuba Należytego („Nie znam nudy” i „Czas młodości”)

  Całość przeplatana jest opowieściami i anegdotami. Koncert jest pełen pozytywnej energii, ale jednocześnie zmusza widza do refleksji.

  Miejska Biblioteka Publiczna Ełk Ełk, Armii Krajowej 17B

7
 • Hubertus u Robsonów

  Hubertus u Robsonów

  08:00 -13:00
  2017-10-07

  jeździectwo

  Serdecznie zapraszamy na gonitwę św. Huberta, która odbędzie się w dniu 07.10.2017 w naszym ośrodku. Rozpoczynamy uroczystym otwarciem na końskim grzzbiecie o godzinie 11, następnie wyjazd w teren i uroczysta gonitwa. Po powrocie zapraszamy na ognisko i besiadę do białego rana!
  Zapraszamy do zapisów.
  Istnieje możliwość wypożyczenia konia. Wszelkie informacje pod nr tel 66 44 2 66 44

   

  Ośrodek Jeździecki Ekwador Barczewo, Kołatnik 8

8
 • Koncert Szlagier Festiwal: Olsztyn

  Koncert Szlagier Festiwal: Olsztyn

  16:30 -20:30
  2017-10-08

  kula

  Szlagier Festiwal jest Koncertem gwiazd TVS i Radia Piekary takich jak: Blue Party .Brygidy i Roberta Łukowskich , Jolanty i Jacka Kierok oraz ADI i Paweł Siluk Steiner Roni zapraszają ze swoimi największymi hitami , koncert trwa 4 godziny. Bilety do nabycia na: www.KupBilecik.pl

  Wykonawcy
  Blue Party, Brygidy i Roberta Łukowskich, Jolanty i Jacka Kierok oraz ADI i Paweł Siluk Steiner Roni

  Auditorium Maximum Olsztyn, al. Wojska Polskiego 13

9
 • Stand-up EŁK 01 / Patryk Czebańczuk / Arek Jaksa Jakszewicz

  Stand-up EŁK 01 / Patryk Czebańczuk / Arek Jaksa Jakszewicz

  19:00 -22:00
  2017-10-09

  Stand-up

  Zapraszamy na pierwszy wieczór stand-up comedy w Restauracji Między Wierszami!
  Na pierwszy ogień przyjedzie Patryk Czebańczuk z Łodzi i Arkadiusz Jaksa Jakszewicz z grupy Stand-up Warmia.
  Planowany jest także open mic dla tych, którzy by chcieli przetestować materiał lub spróbowac swoich sił na scenie. Chętnych zapraszamy do kontaktu na priv.
  —————————————————————-
  PATRYK CZEBAŃCZUK
  Komik z miasta Łodzi, człowiek obdarzony niebywale ogromnym talentem zamkniętym w małym ciele. Charyzmatyczny, pewny siebie, nie boi się poruszyć nawet najbardziej kontrowersyjnego tematu. W swoich występach zawsze stara się skłonić widza do myślenia. Jedni go kochają za to że jest dobrym komikiem, drudzy go nienawidzą za to że jest dobrym komikiem. Występował w programie Kuby Wojewódzkiego oraz na roastach Michała Wiśniewskiego, Karola Paciorka i Tego typa Mesa.
  https://www.facebook.com/patryk.czebanczuk/
  https://www.youtube.com/watch?v=MxXXt198HMk

  ARKADIUSZ JAKSA JAKSZEWICZ
  Rudowłosy i bardziej rudobrody komediant z warmińskiego grodu Lidzbark. Miłośnik historii… zabawnych historii. Niedzielny rycerz. 90 kilogramowy leniwiec. W życiu czuje się, jak ryba w kosmosie. Zwinna postać o niezgrabnych ruchach i otwartym na oścież umyśle. Nie wiadomo co tam do głowy wleci, ale zostaje na porządne kilka minut. Obserwator cudzego życia, animator swojego. Lubi zapiekanki, cebulę i topory. Gada z ludźmi, zwierzętami i sobą. Element grupki Stand-up Warmia.
  www.facebook.com/jajaksa

  bilety:
  25 zł (dostępne w Restauracji Między Wierszami i na www.kupbilecik.pl)
  35 zł (w dniu występu)

10
 • Ted Novak @Mjazzga

  Ted Novak @Mjazzga

  20:15 -22:00
  2017-10-10

  mjazga

  Ted Novak – jeden z najciekawszych gitarzystów polskiego jazz fusion / blues rocka w towarzystwie absolutnie topowego składu na naszej scenie!

  Mjazzga, 10-10-2017 godz. 20:15
  Bilety 30 przed i 35 w dniu

  W składzie TED NOVAK wystąpią:
  Ted Novak -gitara
  Paweł Dobrowolski – bębny
  Jan Smoczyński – hammond
  Krzysztof Pacan – bas

  TED NOVAK to projekt gitarzysty, kompozytora i nauczyciela Tadeusza Nowaka. Do współpracy zaprosił wspaniałych polskich muzyków: Pawła Dobrowolskiego i Krzysztofa Pacana jako instrumentalistów, a Jana Smoczyńskiego w charakterze producenta i realizatora na pierwszej płycie “Rural Crisis” z roku 2014. Drugą płytę nagrał również w formule trio, tyle że na “Monument Valley” z roku 2016 prócz Pawła Dobrowolskiego na bębnach udziela się Jan Smoczyński na organach hammonda wypełniając rolę zarówno podpory harmonicznej jak i sekcji rytmicznej (na tej płycie hammond zastąpił gitarę basową). Obie pozycje płytowe doczekały się bardzo dobrych recenzji, a doświadczenie sceniczne i pozycja w rodzimym świecie muzycznym poszczególnych członków grupy powoduje, że koncertowo po spotkaniu z TED NOVAK spodziewać się można jedynie wybornych doświadczeń muzycznych.
  Grupa nie koncertuje często, tym bardziej trzeba sobie zapisać uczestnictwo i spotkanie z nimi po stronie wydarzeń obowiązkowych!

  TADEUSZ NOWAK
  Gitarzysta, kompozytor, lider, nauczyciel gry na gitarze.
  Uczestnik warsztatów gitarowych w kraju i za granicą w formie master class i open counselling u Johna Scofielda, Scotta Hendersona, Joe Satrianiego i innych.
  Pobierał lekcje gry u takich polskich mistrzów gitary jak: Jarosław śmietana, Marek Napiórkowski, Marek Raduli, Artur Lesicki, Leszek Cichoński, Wojtek Seweryn, Grzegorz Kapołka czy Jacek Królik.

  PAWEŁ DOBROWALSKI
  Rocznik 1977 – perkusista. Od 2006 roku jest członkiem zespołu Anny Marii Jopek. Koncertował, nagrywał oraz współpracuje z takimi artystami jak m. in.: Nigel Kennedy, Anna Maria Jopek, Brad Terry, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Michał Wróblewski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Zbigniew Wegehaupt, Janusz Skowron, Henryk Miśkiewicz, Krzysztof Herdzin, Robert i Wojciech Majewscy, Mieczysław Szcześniak, Anna Serafińska. Laureat m.in.: I nagrody i statuetki Aniołka Jazzowego na festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2004 i 2005, Grand Prix w kategorii zespołowej 40. Wrocławskiego Festiwalu Jazzowego Jazz Nad Odrą 2004, I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych Jazz Juniors 2002 i 2005, Wyróżnienia dla instrumentalisty na Jazz Juniors 2004, Swingujący Kruk – wyróżnienie dla instrumentalisty na IInd Hot Jazz Spring – Częstochowa 2003, I nagrody na Konkursie Zespołów Jazzowych w Radomiu 2004, I nagrody zespołowej na Kultursalon Horbiger 2004 w Wiedniu, I nagrody zespołowej Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej 2004.

  KRZYSZTOF PACAN
  Zadebiutował w wieku 16 lat grając na kontrabasie w zespołach największych muzyków polskiego jazzu są to m. in. Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Joachim Mencel, Sławomir Jaskułke czy Jacek Kochan. Zdobył wyróżnienie indywidualne oraz pierwszą nagrodę z zespołem Jan Smoczyński Trio na Międzynarodowym Festiwalu Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych “Jazz Juniors 2001” w Krakowie. Koncertował w całej Polsce m. in. „Gdynia Summer Jazz Days”, „Jazz na Starówce”, „Orange Warsaw Festiwal”, „Festiwal Gwiazd w Miedzyzdrojach”,”Jazzowa Jesień w Bielsku Białej”, „Męskie Granie” wraz z Tomaszem Stańko. W Europie: Szwecja, Niemcy, Francja, Włochy, Wielka Brytania, Bułgaria, Rumunia, Ukraina wraz z zespołami Zbigniewa Namysłowskiego a także w USA (Chicago, New York z zespołem Michała Urbaniaka), Kanadzie, Chinach, RPA, Izraelu. Ponadto współpracował ze Smolikiem i Tomaszem Stańko przy projekcie „Peyotl”, Dj-em Krimem, Agą Zaryan, Urszulą Dudziak, Miką Urbaniak, Dorotą Miśkiewicz, Piotrem Wojtasikiem, Leszkiem Możdżerem, Pawłem Kaczmarczykiem, Grzechem Piotrowskim, Jerzym Małkiem, Piotrem Baronem, Markiem Bałatą, Davidem Murray’em, Jacobem Dinesen’em, Eric Vloeimans’em. Wziął udział w nagraniach wielu płyt takich jak: Arek Skolik Checkmate Quintet – Mirror Gambit, Joachim Mencel Trio – Interludium, Zbigniew Namysłowski Quintet – Standards, Sławek Jaskułke 3yo – Sugarfree, Jerzy Małek – Bob Beat, Dorota Miśkiewicz – Caminho, June – That’s What I like, Mr. Krime feat Aga Zaryan – Astigmatic Inspired By Chopin, Krzysztof Pacan – Facing The Challenge, Męskie Granie – Dvd „Making OF, Smolik4.

  JAN SMOCZYŃSKI
  Pianista, organista, kompozytor i producent muzyczny.
  Od wielu lat, wraz ze swoim młodszym bratem – skrzypkiem Mateuszem Smoczyńskim -tworzy Mateusz Smoczyński Quintet, z którym nagrał albumy „Inspirations” oraz „Expressions”. Wspólnie, tym razem w towarzystwie perkusisty Alexandra Zingera powołali do życia New Trio, które na swym koncie ma nominowany w 2011 roku do Fryderyka album “Simultaneus Abstractions”. Z zespołem tym hammondzista zagrał szereg koncertów w Polsce oraz w Rosji.
  Smoczyński na stałe pracuje w zespołach Michała Urbaniaka, Urszuli Dudziak (w których jest kierownikiem muzycznym), Agi Zaryan, Jerzego Małka (płyty „Gift” oraz „Spirit of the Time”) i przede wszystkim we własnym trio z Krzysztofem Pacanem na kontrabasie i Sebastianem Frankiewiczem na perkusji a także w autorskim projekcie Smoke & The Smokes (J. Smoczyński, Łukasz Poprawski, Konrad Zemler, Robert Kubiszyn).
  Jest współzałożycielem grupy June link otwiera się w nowym oknie , która w 2008 roku wydała swoją debiutancką płytę w wytwórni Kayax link otwiera się w nowym oknie . Zespół został doceniony przez branżę muzyczną i nominowany do nagrody Fryderyk 2009 w kategorii “Nowa twarz fonografii”. Grupa stworzyła trio producenckie i pracuje aktualnie nad projektami muzycznymi dla innych artystów.
  Smoczyński brał także udział w nagraniach muzyki do filmów- we współpracy m.in link otwiera się w nowym oknie . z Michałem Lorencem i Marcinem Pospieszalskim.
  Miał przyjemność dzielić scenę z: Ewą Bem, Grażyną Auguścik, Lorą Szafran, Tomaszem Szukalskim, Tomaszem Stańko, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Davidem Murrayem, Donem Blackmanem link otwiera się w nowym oknie , Tomem Barneyem, Andrzejem Cudzichem, Jackiem Kochanem, Andrzejem Olejniczakiem czy kwintetem Marka Bałaty.
  Laureat pierwszego miejsca (Trio) nagrody indywidualnej na międzynarodowym konkursie Jazz Juniors 2001, zdobył również nagrodę indywidualną i II miejsce zespołowe na Festiwalu Standardów Jazzowych Siedlce 2000; I miejsce z Quintetem Jacka Namysłowskiego na Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych w Gdyni.
  Jest absolwentem Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Przez rok był uczniem A. Jagodzińskiego w Studium Jazzu na Bednarskiej w Warszawie. W roku 2004 uzyskał tytuł magistra sztuki na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Wojciecha Niedzieli.
  W 2004 roku stworzył własne, profesjonalne studio nagraniowe oraz wydawnictwo płytowe – Tokarnia Music Production link otwiera się w nowym oknie , w którym realizowane są nagrania artystów takich jak Maria Peszek link otwiera się w nowym oknie , Kayah link otwiera się w nowym oknie , Kasia Nosowska link otwiera się w nowym oknie , Aga Zaryan link otwiera się w nowym oknie , Dorota Miśkiewicz link otwiera się w nowym oknie , zespół Bisquit link otwiera się w nowym oknie , zespół June link otwiera się w nowym oknie , Ania Szarmach link otwiera się w nowym oknie , Adam Pierończyk link otwiera się w nowym oknie , Zbigniew Namysłowski link otwiera się w nowym oknie , Urszula Dudziak link otwiera się w nowym oknie , projekt Młynarski / Nahorny link otwiera się w nowym oknie , Mika Urbania link otwiera się w nowym oknie k.
  W sierpniu 2013 r. grał z Bobbym McFerrinem link otwiera się w nowym oknie i Gilem Goldsteinem link otwiera się w nowym oknie w ramach festiwalu Solidarity of Art. W roku 2014 otrzymał nominację do nagrody Fryderyk 2014 w kategorii Najlepszy Artysta Jazzowy.
  Współpracował m.in. z:
  Michał Lorenc, Marcin Pospieszalski, Ewa Bem, Grażyna Auguścik, Lora Szafran, Tomasz Szukalski, Tomasz Stańko, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, David Murray, Don Blackman, Tom Barney, Andrzej Cudzich, Jacek Kochan, Andrzej Olejniczak and Marek Bałata’s Quintet.
  Nagrody i wyróżnienia:
  Laureate of the first individual prize (Trio) at the international competition Jazz Juniors 2001
  Individual prize and 2nd place as a band at the Festival of Jazz Standards Siedlce 2000,
  1st place with Jacek Namysłowski’s Quintet at the International Review of Young Jazz Bands in Gdynia.

11
 • Czwarta ściana – ełckie spotkania teatralne

  Czwarta ściana – ełckie spotkania teatralne

  18:00 -20:00
  2017-10-11

  czwarta ściana

  Zapraszamy na pierwszą edycję wydarzenia „Czwarta ściana – ełckie spotkania teatralne”.

  Jest to próba przybliżenia mieszkańcom Ełku i gościom sztuki teatru. Swoje spektakle zaprezentują:

  Białostocki Teatr Lalek
  „Palko” – 8 września + warsztaty dla dzieci godz. 16:00
  „Kulki” – 9 września warsztaty dla dzieci godz. 16:15
  „Straszna Piątka”– 10 września warsztaty dla dzieci godz. 17:15

  Teatr „Wierszalin” w Supraślu
  „Dziady – Noc druga” – 22 września + warsztaty dla młodzieży godz. 13:00

  Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
  „Zbrodnia i kara” – 11 października + warsztaty dla młodzieży godz. 13:00
  „Upadłe anioły” – 24 października

  Spektaklom towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji na temat warsztatów można znaleźć na stronie www.eck.elk.pl

  Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Kasie ECK lub na bilety.eck.elk.pl

  Partnerzy projektu: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku, Stowarzyszenie „Alternatywa”.

  Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017 oraz ze środków Gminy Miasta Ełk

12
 • Koncert Kortez: Olsztyn

  Koncert Kortez: Olsztyn

  20:00 -22:00
  2017-10-12

  Kortez

  Jesienią tego roku Kortez wyruszy w trasę koncertową zapowiadającą jego drugą płytę. Będzie można spotkać się z nim w około trzydziestu miastach do których przyjedzie z towarzyszeniem kilkuosobowego zespołu.

  Zapowiedzią jesiennej trasy jest najnowszy utwór “To mój dom”, któremu towarzyszy specjalny obraz zrealizowany przez ekipę Jazzboy.

  Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 
  Wykonawcy
  Kortez

  Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych Olsztyn, ul. Parkowa 1

13
 • Hubertus Arena 2017 – IV edycja Targów Myśliwskich

  Hubertus Arena 2017 – IV edycja Targów Myśliwskich

  10:00
  2017-10-13-2017-10-15

  Targi myśliwskie

  Zapraszamy na IV edycję Targów Myśliwskich Hubertus Arena! 13-15 października 2017, Expo Mazury, Ostróda. Jesteś myśliwym? Nie polujesz, ale interesuje Cię tradycja łowiecka? A może zajmujesz się hodowlą psów lub jeździsz konno? Nie może Cię zabraknąć na Hubertus Arenie! Tutaj bowiem znajdziesz stoiska producentów wszystkiego, co może Ci się przydać w realizacji Twojej pasji. Wśród wystawców znajdą się m.in. producenci i dystrybutorzy broni, optyki łowieckiej, wyrobów skórzanych, a także organizatorzy polowań.

  Hubertus Arena to nie tylko targi. Wspólnie będziemy tu świętować dzień św. Huberta. W programie imprezy jest m.in. tradycyjna Msza Święta Hubertowa, a także liczne atrakcje, które uświetnią obchody tego święta.

14
 • I Eliminacje Halowego Pucharu Warmii i Mazur

  I Eliminacje Halowego Pucharu Warmii i Mazur

  07:00 -00:00
  2017-10-14-2017-10-15

  budynek

  Zapraszamy na I Eliminacje Halowego Pucharu Warmii i Mazur 14.-15.10.2017
  Propozycje oraz zgłoszenia poprzez panel zawodykonne.com
  Wszelkie informacje pod nr tel 66 44 2 66 44
  Pytania dotyczące zgłoszeń prosimy kierować pod nr tel 509 972 042

  Ośrodek Jeździecki Ekwador Barczewo, Kołatnik 8

15
16
17
 • MonkeyJunk/Olsztyn/Sowa

  MonkeyJunk/Olsztyn/Sowa

  20:00 -22:00
  2017-10-17

  MonkeyJunk

  Rewelacyjni bluesmani z Kanady wracają do Sowy

  SOWA 17-10-2017 godz. 20:00
  Bilety: 30 zł do nabycia w Sowie

  Czy w Kanadzie też gra się bluesa? Ależ tak, i to jeszcze jakiego! W przypadku zespołu MonkeyJunk blues jest wymieszany z rock and rollem i klimatami jam-bandowymi… choć oni sami wolą swą unikalną mieszankę określać jako “swamp R&B, soul boogie i pościelowy funk”.

  Trio pochodzi z Ottawy, i od lat jest gwiazdą kanadyjskiego środowiska bluesowego, które regularnie przyznaje im swoje trofea, “Maple Blues Awards” (za rok 2013 otrzymali ich aż pięć!). Cieszą się uznaniem szeroko rozumianej kanadyjskiej sceny muzycznej, o czym świadczy fakt, że mają na koncie statuetkę “Juno”, czyli kanadyjski odpowiednik nagrody Grammy. Zaś dowodem na to, że ich sława przekracza granice jest trofeum przyznane m przez Amerykanów w 2010 roku: Blues Music Award dla Debiutu Roku.

  Choć znają się od lat – bo od lat przewijali się przez te same sceny i obracali w tym samym środowisku – pomysł na założenie zespołu pojawił się w 2008 roku. Od razu zdecydowali, że w składzie nie będzie basu: Nie dopuszczamy czterostrunowych instrumentów! – śmieje się Steve Marriner, który wcześniej zdobywał muzyczną wprawę m.in. w zespole Sue Foley. Szybko wybrali nazwę (zapożyczając ją z wypowiedzi Howlin’ Wolfa: I’m talkin’ about the blues; I ain’t talkin’ about monkey junk!) i nagrali debiutancką płytę, “Tiger In Your Tank”. Ale jeszcze szybciej ruszyli w trasę: w sześć miesięcy przejechali całą Kanadę, co zaowocowało zdobyciem pierwszej nominacji do Maple Blues Award jeszcze przed wydaniem płytowego debiutu! W styczniu 2010 pojechali do Memphis by w ramach konkursu International Blues Challenge zmierzyć się z zespołami z całego świata (w tym z Polski!). Zajęli trzecie miejsce. Druga płyta, “To Behold”, zdobyła in wspomnianą nagrodę Juno, a inne zaszczyty sypały się jak lawina. Album “All Frequencies” (Plain Records) ukazał się we wrześniu 2013 roku i zebrał same dobre recenzje. We wrześniu 2014 po raz pierwszy zagrali w naszej części Europy. Wiosną 2016 wracają w nasze strony z najnowszym albumem, “Moon Turn Red”. Jak jego poprzednicy, jest stuprocentowo autorski, energetyczny i w pełni reprezentatywny dla unikalnego brzmienia tego niepowtarzalnego zespołu.

  Steve Marriner – śpiew, harmonijka, gitara
  Tony D – gitara
  Matt Sobb –

18
 • Ciao Ciao Bambina- LDK Lidzbark Warmiński

  Ciao Ciao Bambina- LDK Lidzbark Warmiński

  19:00 -20:00
  2017-10-18

  “ CIAO CIAO BAMBINA ” SPEKTAKL MUZYCZNY INSPIROWANY ŻYCIEM MARINO MARINI Spektakl muzyczny “Ciao Ciao Bambina” to podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy. Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40 -tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował. Narrację niezwykłego ambasadora włoskiej piosenki w Polsce wspaniałe prowadzi, łącząc wokal z zadaniami aktorskimi, Nicola Palladini (z towarzyszeniem orkiestry kameralnej). Tłem dla spektaklu są widowiskowe videoprojekcje, wprowadzające nas w klimat i atmosferę. W ciągu 70 minut usłyszymy szlagiery: ”Tu vuo fa l’americano”, ”L’Italiano”, “Azzurro”, “Marina”, ”O sole mio”, ”Love in Portofino”, ”Volare”, “Mamma”, “Guarda che luna”, “Guaglione”, “Kriminal Tango” czy ”Nie płacz kiedy odjadę” i wiele innych.

 • Wiraż Stand-up / Jacek Stramik & David Mbeda Ndege

  Wiraż Stand-up / Jacek Stramik & David Mbeda Ndege

  20:00 -22:00
  2017-10-18

  stand-up

  Zapraszamy na kolejny wieczór stand-up w Wiraż Pub’ie. Tym razem Bartoszyce nawiedzi Jacek Stramik i David Mbeda Ndege.
  Wieczór poprowadzi Arkadiusz Jaksa Jakszewicz z Stand-up Warmia.
  Zapraszamy także chętnych do wzięcia udziału w OPEN MIC’ czyli wolnym mikrofonie. Każdy, kto by chciał sprawdzić się i na scenie zaprezentowac swoje żarty, śmiesznę historię, prosimy o zgłaszanie się w komentarzu i w wiadomości na fanpage Stand-up Warmia.
  ———————————————————-
  >> JACEK STRAMIK
  Sporo w nim uczulenia na głupotę, bylejakość i miałkość. Do tego nieco charakterystycznego smutku i rozczarowania światem. Chętnie stosuje literacko skonstruowane zdania. Przez co buduje zupełnie inny klimat niż większość komików.
  Jest współgospodarzem koszalińskiej sceny stand-upowej Darek i Jacek prezentują, gospodarzem poznańskiej sceny Komik out oraz autorem bloga pod tą samą nazwą.
  Występował na 4 Gali Stand-up Comedy, Przystanku Woodstock 2016. Kilka razy gościł w telewizji (TVP2 “Tylko dla dorosłych”, TVN “Kuba Wojewódzki”, Comedy Central “Comedy Club”), a jeden z jego poprzednich programów można obejrzeć na Netflksie.
  www.facebook.com/JacekStramik

  >> DAVID MBEDA NDEGE
  Bo nic w życiu nie jest czarne lub białe” Z takim właśnie programem po raz pierwszy na na tej scenie pojawi się David Mbeda Ndege, czyli pierwszy polski ciemnoskóry stand-uper. Na
  co dzień lekarz, puzonista i członek ekipy Comedy Lab z
  Krakowa. Ma dwa marzenia w życiu, do których podchodzi śmiertelnie poważnie – zabić kogoś śmiechem i uratować komuś życie. To, że ma dystans do siebie już chyba zauważyliście.
  Docenicie również jego celne spostrzeżenia, żarty z absurdów dnia codziennego, hirsutyzmu i żuli. Uwaga – nie liczcie na wulgaryzmy – wszak polski język, piękny język!
  www.facebook.com/davidmncomedian

  bilety:
  20 zł (przedsprzedaż w Wirażu i na niebawem www.kupbilecik.pl)
  25 zł (w dniu występu)

19
 • Sonia Bohosiewicz – 10 sekretów Marilyn Monroe

  Sonia Bohosiewicz – 10 sekretów Marilyn Monroe

  18:00 -20:00
  2017-10-19

  Marilyn Monroe

  19 października 2017 godz. 18:00
  Sonia Bohosiewicz w spektaklu “10 Sekretów Marilyn Monroe”
  Rezerwacje już od września ! Bilet 45 zł

  Oczywiście wiecie, że była najsłynniejszą blondynką świata, symbolem seksu, ikoną, najjaśniejszą z hollywoodzkich gwiazd, że prawdopodobnie popełniła samobójstwo, że śpiewała prezydentowi Kennedy’emu Happy Birthday, że prawdopodobnie była jego kochanką, że w ogóle miała facetów na pęczki, że tak pięknie podmuch wiatru unosił jej sukienkę, że miała najpiękniejszy uśmiech świata, że… Wielu rzeczy jednak o niej nie wiecie. Sekrety wielkiej gwiazdy opowiedziane i wyśpiewane przez Sonię Bohosiewicz. Marilyn Monroe i Sonia Bohosiewicz – jakich jeszcze nie znacie… W repertuarze pierwszego koncertu Soni Bohosiewicz znalazły się utwory Marilyn Monroe, Elli Fitzgerald czy Franka Sinatry, w tym piosenki znane publiczności z filmu Janusza Majewskiego “Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. W programie m.in. “Diamonds are the best girl’s friend”, “New York, New York”, “I’ve got you under my skin”, “Teach me, Tiger” czy “I’m beginning to see the light”. “10 sekretów Marilyn Monroe” to pełna emocji i kolorów muzyczna uczta. Aktorka nie tylko zaśpiewa, ale zabierze Państwa również w świat tajemnic Marilyn Monroe. Zdradzi jej sekrety i odsłoni przed Państwem zupełnie inne, niż to promowane przez media, oblicze jednej z największych gwiazd w historii Hollywood. Sonia Bohosiewicz – kobieta z temperamentem i tajemniczym blaskiem w oku. Jej rola filmowa w “Excentrykach” (związana właśnie ze śpiewaniem) zdobyła uznanie czołówki polskich jazzmanów. W Centrum Kultury 105 usłyszą Państwo m.in. tytułowy utwór: “On the Sunny Side of the Street”. Koncert odbędzie się przy akompaniamencie fortepianu. Sonia Bohosiewicz to jedna z najciekawszych i najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia. Wyjątkowa osobowość i talent, obok której nikt nie może przejść obojętnie. Długo można wymieniać jej fenomenalne kreacje artystyczne, z których niemal każda to perełka. Bierze udział w licznych projektach filmowych, teatralnych, kabaretowych oraz muzycznych. Spontaniczna i ekspresyjna. Wyróżnia ją niesamowita gra emocjami, dzięki temu kreowane przez nią bohaterki są wiarygodne i prawdziwe. Kiedy wychodzi na scenę, natychmiast skupia na sobie całą uwagę. Ma przejmujący, niski głos, który potrafi oferować zarówno agresywnie, jak i zmysłowo. Z powodzeniem bierze udział w projektach muzycznych, a w 2016 roku stworzyła swój własny – “10 sekretów Marilyn Monroe”.

20
 • Sokole Rewiry 2017

  Sokole Rewiry 2017

  16:00 -00:00
  2017-10-20-2017-10-22

  rewiry

  Razem z naszymi Przyjaciółmi z Difflandu zapraszamy Was na czwartą edycję imprezy Sokole Rewiry.

  Przygotowaliśmy dla Was zupełnie NOWĄ, przepiękną trasę turystyczną prowadząca przez warmińskie klimaty i zupełnie NOWE, bardzo urozmaicone próby terenowe.

  Bez względu na to, jakim autem przyjedziecie, mamy dla Was szereg konkurencji i sporo rywalizacji. W lekkim i ciężkim terenie będziecie mogli sprawdzić siebie i swoje samochody albo pokibicować innym – terenu mamy dla Was prawdziwy dostatek. Łatwego i bardzo trudnego.

  Gwarantujemy Wam nie tylko dużo zabawy w terenie i dużo nagród ale także bardzo klimatyczną bazę i wspaniałe jedzenie.

  Wszystkie szczegóły znajdziecie na naszej stronie:
  http://polskiebezdroza.pl/sokole-rewiry-2017.html

  Zapraszamy Was serdecznie z całymi rodzinami na jesienną przygodę na Warmii

21
 • II Forum Edukacji Realnej

  II Forum Edukacji Realnej

  10:00 -00:00
  2017-10-21-2017-10-22

  forum

  Forum Edukacji Realnej to przede wszystkim spotkanie ludzi z pasją, którym zależy na tym, by edukacja miała sens, przygotowywała do życia, przynosiła korzyści społeczne a także dawała wszystkim zwykłą radość i satysfakcję. To spotkanie osób otwartych, chętnych do dzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniami i umiejętnościami.

  Kto powinien wziąć udział w Forum Edukacji Realnej?

  Każdy kto chce przybliżać szkołę do realnego świata:

  – nauczyciele szkół wszelkich typów, którzy chcą zmieniać edukację na lepsze,
  – pracownicy wyższych uczelni zajmujący się rozwojem edukacji,
  – pracodawcy zainteresowani edukacją przyszłych pracowników,
  – samorządowcy stawiający na edukację jako czynnik rozwoju,
  rodzice pragnący nowoczesnej edukacji dla swoich dzieci.

22
 • Giełda płyt winylowych,CD i kaset w AnderGrancie

  Giełda płyt winylowych,CD i kaset w AnderGrancie

  10:00 -14:00
  2017-10-22

  winyle

  22 październik , godzina 11.00-15.00, AnderGrant,wstęp wolny.
  Giełda płyt winylowych, CD i kaset. Osoby z większą ilością płyt proszone o wcześniejszy kontakt pod numerem 505151930.
  Przez cały czas będzie otwarty bar gdzie będziecie mogli odpocząć po muzycznych łowach
  Jeżeli masz winyle, które chcesz sprzedać, jeśli masz pieniądze, które chcesz zamienić w czarne płyty, a także jeśli masz wolną niedzielę, a winyl Cię kręci, daj się ponieść na Kołobrzeską 32.

23
24
 • Czwarta ściana – ełckie spotkania teatralne

  Czwarta ściana – ełckie spotkania teatralne

  18:00 -21:00
  2017-10-24

  ściana

  Zapraszamy na pierwszą edycję wydarzenia „Czwarta ściana – ełckie spotkania teatralne”.

  Jest to próba przybliżenia mieszkańcom Ełku i gościom sztuki teatru. Swoje spektakle zaprezentują:

  Białostocki Teatr Lalek
  „Palko” – 8 września + warsztaty dla dzieci godz. 16:00
  „Kulki” – 9 września warsztaty dla dzieci godz. 16:15
  „Straszna Piątka”– 10 września warsztaty dla dzieci godz. 17:15

  Teatr „Wierszalin” w Supraślu
  „Dziady – Noc druga” – 22 września + warsztaty dla młodzieży godz. 13:00

  Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
  „Zbrodnia i kara” – 11 października + warsztaty dla młodzieży godz. 13:00
  „Upadłe anioły” – 24 października

  Spektaklom towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji na temat warsztatów można znaleźć na stronie www.eck.elk.pl

  Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Kasie ECK lub na bilety.eck.elk.pl

  Partnerzy projektu: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku, Stowarzyszenie „Alternatywa”.

  Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017 oraz ze środków Gminy Miasta Ełk

25
 • Literacki Ełk – Witold Wąsewicz

  Literacki Ełk – Witold Wąsewicz

  18:00 -20:00
  2017-10-25

  literacki

  Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu Literacki Ełk, w ramach tych spotkań, będziemy mieli możliwość poznania ełczan i osób z okolic naszego miasta, którzy chcą wyjść z cienia i zaprezentować swoją twórczość szerszemu gronu publiczności. Podczas najbliższego spotkania poznamy twórczość Witolda Wąsewicza.

  Miejska Biblioteka Publiczna Ełk Ełk, Armii Krajowej 17B

26
 • Wernisaż Wystawy Bożeny Bieleniewicz

  Wernisaż Wystawy Bożeny Bieleniewicz

  18:00 -21:00
  2017-10-26

  Wernisaż

  “Nigdy bym nie przypuszczała,
  że po ponad pół wieku mojej wędrówki życiowej
  będę malować…
  tak z serca,
  nie wzorując się na niczym
  a słuchając siebie…
  Przyszło to z jednym małym impulsem
  i toczy się…
  toczy się od 2 lat
  a ja tylko pozwoliłam sobie pójść za tym,
  co naprawdę kocham,
  i stało się…
  Maluję uczuciami…
  z potrzeby serca
  z fascynacji kolorami
  z uświadomienia sobie jak wiele możliwości zawiera czyste płótno
  z pewności, że mogę wymalować wszystko, co zechcę
  z wolności, że czyjaś ocena nie ma dla mnie znaczenia
  z przekonania, że prawdę można namalować tylko sercem…

  Z moimi obrazami do swojej pięknej klimatycznej przestrzeni
  zaprosili mnie Gospodarze Restauracji Między Wierszami.
  Dziękuję <3
  Jestem wdzięczna za to, że się pojawili na mojej drodze,
  bo wszystko w życiu jest po coś…

  Jeżeli chciałbyś zobaczyć co wymalowałam…
  będę zaszczycona Twoją obecnością.
  Będę szczęśliwa mogąc pokazać Ci swoje prace
  na pierwszej w moim życiu wystawie

  w czwartek, 26 października 2017 o godz. 18.00
  w gościnnej Restauracji Między Wierszami.”
  Bożena Bieleniewicz

27
 • Pull The Wire i De Łindows, Olsztyn, Nowy Andergrant

  Pull The Wire i De Łindows, Olsztyn, Nowy Andergrant

  19:00 -22:00
  2017-10-27

  koncert

  Bilety 20 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu koncertu
  Info o przedsprzedaży wkrótce

  Pull The Wire
  Pull The Wire to zespół z Żyrardowa, grający muzykę, której najbliżej do punk rocka. Ich twórczość i koncerty jest jak wypad z kumplami na piwo. Lirycznie – bez farmazonów i owijania w bawełne, ale inteligentnie, o sprawach codziennych, ważnych i mniej ważnych. Nie zabraknie też niewybrednych żartów i kuflowego humoru. Muzycznie – nie wiesz, czy wyzerujesz ostatnią butelkę w Kalifornii, czy w bramie polskiego podwórka rodem z lat 90. To jak, piszesz się na taki wypad?
  https://www.youtube.com/watch?v=Tiqx1k40gc4
  https://www.youtube.com/watch?v=ao9ha3LtrtI

  De Łindows
  Zespół istnieje od 2002 roku. Ma za sobą występy w Polsce, Czechach i na Słowacji na takich festiwalach jak Przystanek Woodstock, Jarocin, B-Festival, Punk Island, Underground Fest czy Keltska Noc, Punk Fest.
  W 2015 r. nakładem Fonografiki ukazała się “Awaria systemu”, czwarta płyta De Łindows, na której gościnie występuje czeski zespół Kohout Plasi smrt. W sieci i w rozgłośniach radiowych pojawił się promujący krążek singiel “Tramwaje”.
  https://www.youtube.com/watch?v=vPeZUQUTCRQ
  https://www.youtube.com/watch?v=oVdVqNxfT7o

28
29
30
31
Listopad
Listopad
Listopad
Listopad
Listopad