4 liga wznawia rozgrywki. Concordia Elbląg zdecydowanym faworytem do awansu

0
158

Po przerwie zimowej rozgrywki wznowi czwarta liga piłki nożnej w województwie warmińsko-mazurskim. Concordia Elbląg powinna spokojnie dokończyć ten sezon na pierwszym miejscu.

Przed sezonem wielu kibiców i ekspertów twierdziło, że poziom „naszej” czwartej ligi będzie najwyższy, w porównaniu, do kilku ostatnich lat. Stwierdzenia te, jednak się nie sprawdziły. Concordia Elbląg zdominowała rozgrywki. W rundzie jesiennej wygrała 16 spotkań i zanotowała tylko jeden remis. Przewaga nad drugim w tabeli Motorem Lubawa wynosi 11 punktów.

Nie myślimy jeszcze o trzeciej lidze. Wiadomo, że runda rewanżowa jest znacznie trudniejsza,ponieważ zespoły walczą o utrzymanie i w każdym meczu będzie trudno o punkty. Oczywiście będziemy chcieli wygrać, jak najwięcej spotkań i awansować do wyższej ligi, ponieważ taki jest cel klubu. Trzeba jednak twardo stąpać po ziemi i nie lekceważyć przeciwników – tak mówił trener Concordii Elbląg, Łukasz Nadolny.

Trzeba jednak jasno stwierdzić, że musiałby stać się kataklizm, żeby elbląski klub nie wywalczył awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Ciekawe zapowiada się natomiast walka o drugie miejsce. Motor Lubawa, GKS Wikielec, a może nawet i ITS Jeziorak Iława powinni rywalizować, o zajęcie miejsca, tuż za plecami Concordii Elbląg.

Wydawało się, że piłkarze z Wikielca będą w stanie nawiązać w tym sezonie walkę z klubem z Elbląga, ale pogubili sporo punktów i obecnie plasują się na trzeciej pozycji. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie rywalizowali oni jeszcze na trzecioligowych boiskach.

Jeżeli chodzi o dół tabeli, to sytuacja jest również dosyć klarowna. Unia Susz, Tęcza Miłomłyn i Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, to trzy zespoły, które okupują miejsca w strefie spadkowej i jeżeli nie poprawią swojej gry w drugiej rundzie, to na tych miejscach pozostaną. We wszystkich tych drużynach doszło jednak do przetasowań, jeżeli chodzi o skład, więc na pewno walka o utrzymanie nie jest zakończona. Strata do miejsca, które daje szansę gry w barażu, dla czternastej w tabeli Unii Susz, wynosi tych trzy punkty.

Pierwsza kolejka rundy wiosennej zostanie rozegrana 30 marca.

BRAK KOMENTARZY