27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Stawiguda

0
254

Zbliża się kolejny 27 już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na początku XXI wieku został powołany do życia przy GOK w Stawigudzie sztab WOŚP #0960 „Gmina Stawiguda” i działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. W tym roku również gmina Stawiguda zagra z WOŚP.

Pierwsze akcje przynosiły po kilka tysięcy złotych, z roku na rok bijąc kolejne rekordy. W ubiegłym roku padł kolejny rekord- zebrane zostało ponad 33 000 złotych bijąc o ponad 6 000 poprzedni. W dniu finału we wszystkich miejscowościach gminy pojawi się 40 wolontariuszy z zabezpieczonymi puszkami i identyfikatorami. Oprócz nich odbędą się imprezy zamknięte w hali sportowej w Stawigudzie, Przedszkolu w Bartągu, świetlicach w Rusi i Tomaszkowie. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób prywatnych, sponsorów i instytucji , min. Gminy Stawiguda, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego, OSP w Stawigudzie, Biblioteki i Przedszkola w Bartągu, Rad Sołeckich, Stowarzyszenia „Baby Ruśkie” i wielu innych.

Podczas tych akcji będzie można wylicytować wiele wspaniałych przedmiotów, kupić atrakcyjne fanty w sklepiku WOŚP , zjeść lub kupić pyszne ciasta w kawiarenkach, obejrzeć mnóstwo atrakcji kulturalnych i wspaniałych występów artystycznych, dzieci będą miały jedyną okazję przejażdżki prawdziwym wozem strażackim, itp.

Do akcji można dołączyć, ofiarowując fanty na licytacje, gadżety i ciasta do sklepików i kawiarenek, a jeżeli nic nie mamy do podarowania, najprościej będzie wrzucić parę groszy do puszek, przyjść na finały i wylicytować gadżety lub kupić coś ciekawego w sklepikach.

Wszystkie osoby i instytucje zaangażowane w akcję to wolontariusze nie pobierający żadnych wynagrodzeń i innych kosztów. 100% zebranych funduszy zasili konto WOŚP.

BRAK KOMENTARZY