Straż Miejska z defibrylatorem

0
411
W Olsztynie Straż Miejska nie będzie patrolować miasta w nocy

Jest urządzeniem, które może pomóc uratować ludzkie życie. Olsztyński strażnicy miejscy dostali od spółki Michelin Polska defibrylator, który będzie wsparciem w codziennej pracy.

Jest kompaktowy i prosty w użyciu. Łatwa, graficzna i głosowa instrukcja sprawia, że każdy bez większego trudu może skorzystać urządzenia.  Olsztyńscy strażnicy mogą korzystać z defibrylatora AED SAM 350P.

– To urządzenie, które w bezpieczny dla ratownika i poszkodowanego sposób prowadzi krok po kroku przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny – mówi komendant Straży Miejskiej w Olsztynie, Jarosław Lipiński.

Dotychczas strażnicy miejscy, mimo że wszyscy mają ukończony kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy nie mogli udzielać specjalistycznej pomocy w przypadku zatrzymania pracy serca. Teraz jeszcze skuteczniej będą pomagać mieszkańcom potrzebującym ratunku.

Urządzenie zostało ufundowane olsztyńskim strażnikom przez spółkę Michelin.

To kolejne nowoczesne urządzenie, jakie w ostatnim czasie trafiło mundurowych ze stolicy Warmii i Mazur. Niedawno odebrali specjalny dron, który analizuje skład dymu i pozwala określić, czym mieszkańcy palą w piecach.

BRAK KOMENTARZY