Straż Miejska apeluje. W upalne dni nie pozostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodach

0
250

Fala upałów przechodzi przez Polskę. Należy pamiętać, aby w tym czasie nie zostawiać w nagrzanym samochodzie dzieci, ani zwierząt.

Wysokie temperatury w połączeniu z roztargnieniem i brakiem odpowiedzialności mogą być niebezpieczne. Stanowczo zwracamy się do osób dorosłych by nie pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodach w upalne dni nawet na chwilę. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że temperatura w nagrzanym aucie może osiągnąć nawet 50-60°C. Nie dopuszczajmy do tak groźnych sytuacji. Przez brak rozsądku możemy doprowadzić do tragedii. Dziecko zostawione w zamkniętym samochodzie, gdy panują wysokie temperatury nie ma żadnych szans. Podobnie ma to się w przypadku zwierząt. Pozostawienie psa w takich warunkach to znęcanie się nad nim i za takie postępowanie zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt grozi do 3 lat więzienia – informuje Straż Miejska w Olsztynie.

Straż Miejska zwraca się z apelem, żeby w takich sytuacjach nie pozostawać obojętnym. Widząc, że dziecko lub zwierzę znajduje się w okolicznościach zagrażających życiu lub zdrowiu poinformujmy o tym Policję lub Straż Miejską. Funkcjonariusze w przypadku kiedy bezpośrednio zagrożone jest życie mają prawo wykorzystać wszystkie możliwe środki, żeby wydostać dziecko lub zwierzę z pojazdu włącznie z wybiciem szyby.

BRAK KOMENTARZY