Stomilanki mierzą w Ekstraligę

0
268
Źródło: UM Olsztyn

Trzy punkty straty do liderek z Bydgoszczy mają na półmetku rozgrywek I ligi kobiet Stomilanki Olsztyn. Zawodniczki odwiedziły w ratuszu prezydenta miasta.

Środowa (9 stycznia) wizyta była okazją do opowiedzenia o planach na najbliższe miesiące, ale i pochwalenia się doskonałymi występami piłkarek nożnych w poprzednim roku. Zawodniczki olsztyńskiej drużyny właśnie wznowiły przygotowania do wiosennej części sezonu.

– Bardzo cieszy mnie Wasza postawa w rozgrywkach ligowych – mówił prezydent Piotr Grzymowicz. – Budujące są też futsalowe rozgrywki, w których bierzecie udział. Jestem pewien, że to nie jest Wasze ostatnie słowo i wkrótce będziecie świętować kolejne sukcesy. Bardzo Wam dziękuję, że w taki sposób promujecie nasze miasto.

Na półmetku rozgrywek I ligi Stomilanki zajmują 2. miejsce, a do prowadzącego KKP Bydgoszcz tracą zaledwie trzy punkty. Do Ekstraligi awansuje zwycięzca rozgrywek.

Ogromny sukces pod koniec poprzedniego roku odniosły natomiast zawodniczki U-18. W rozegranych w Toruniu Młodzieżowych Mistrzostwach Polski olsztynianki zajęły III miejsce (w meczu o brąz pokonały w karnych ROW Rybnik). Ich tropem mają szansę pójść młodsze koleżanki. Drużyna U-16 będzie walczyć o medale Mistrzostw Polski w swojej kategorii już w ten weekend (12-13 stycznia) w Białymstoku.

– Cieszę się, że nasze wyniki są dostrzegane – przyznał trener, a zarazem prezes Stomilanek, Dariusz Maleszewski. – Miejsce, które zajmujemy w lidze jest na pewno satysfakcjonujące, ale mamy apetyt na więcej. Na pewno ogromnym sukcesem jest ten futsalowy brąz. Mamy naprawdę zgraną grupę dziewczyn i z optymizmem patrzymy w przyszłość.

We wszystkich kategoriach wiekowych w klubie trenuje około stu dziewcząt.

BRAK KOMENTARZY