“Sto dni Mateusza Morawieckiego w roli premiera, to jedna wielka wizerunkowa katastrofa”

0
1064
Od lewej: Poseł Paweł Papke, Poseł Jacek Protas i Poseł Janusz Cichoń.

Posłowie Platformy Obywatelskiej zorganizowali konferencję prasową, której tematem było podsumowanie niemal 100 dni Mateusza Morawieckiego na fotelu premiera, kolejne informacje o nagrodach w rządzie i spółkach Skarbu Państwa, a także mała aktywność ministerstwa sportu i turystyki i instytucji centralnych w promocję północnej Polski w związku z rozgrywaniem spotkań Mundialu 2018 tuż przy granicy województwa. 

Sto dni temu doszło do długo zapowiadanej zmiany na stanowisku premiera. Zapowiadano, że będzie to zmiana proeuropejska i nowy premier pokaże nową twarz Polski na arenie europejskiej i światowej. Niestety od samego początku polityka międzynarodowa premiera Morawickiego jest katastrofalna. Premier miał wiele wpadek. Warto tutaj podać m.in. ustawę o IPN, która jest szkodliwa dla naszych stosunków z całym światem i teraz te stosunki zwłaszcza z Ameryką są fatalne. Te sto dni to jedna wielka wizerunkowa katastrofa zarówno dla samego Mateusza Morawieckiego, jak i dla całej Polski – powiedział Poseł Jacek Protas.

Posłowie odnieśli się także do nagród przyznanym ministrom – Uruchomiliśmy jako Platforma Obywatelska „konwój wstydu”. Po Polsce ruszyły bilbordy, na których żądamy zwrotu nagród i premii. Mateusz Morawiecki, jako wicepremier otrzymał 75 tysięcy złotych, Anna Zalewska 70 tysięcy, Mariusz Błaszczak 82 tysiące a Zbigniew Ziobro 72 tysiące. Kończy tą listę pani premier Beata Szydło, która sama sobie przyznała nagrodę w wysokości 65 tysięcy złotych. Trzeba nie mieć honoru, żeby w ten sposób gospodarować publicznymi pieniędzmi, w sytuacji kiedy na wiele ważnych problemów brakuje środków – podsumował Poseł Janusz Cichoń.

Nie wiem, jak to jest możliwe z punktu widzenia prawnego, żeby premier rządu, czy szef jakiejkolwiek firmy sam sobie przyznał nagrodę. To tak jakby Dyrektor Domu Kultury w jakimś mieście przydzielając nagrody swoim pracownikom, podpisał dokument, który stwierdza, że sam sobie przyznaje nagrodę pieniężną. Rząd powinien się za to wstydzić – dodał Poseł Jacek Protas.

Na konferencji wspomniano także o mundialu, który już niedługo odbędzie się Rosji. Mundial odbywał się będzie tuż za nasza granicą, czyli na terenie Obwodu Kaliningradzkiego. Istnieje spora szansa żeby województwo warmińsko-mazurskie skorzystało na tym, że mistrzostwa będą tak blisko. Platforma Obywatelska uważa że, polski rząd nie robi nic, żeby pomóc wypromować nasz region.

Za trzy miesiące za naszą granicą w obwodzie Kaliningradzkim, odbędą się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Wspólnie z parlamentarzystami Platformy Obywatelskiej, złożyliśmy interpelacje do ministra Witolda Bańki, z pytaniem, w jaki sposób chce on promować tą imprezę? Nie dostaliśmy praktycznie żadnej odpowiedzi. Do tej pory nie jest znana żadna kwota, za jaką impreza ma być promowana w naszym regionie. Martwi nas to, że ministerstwo nie robi żadnych akcji promocyjnych. Chcielibyśmy aby nasi przedsiębiorcy, restauratorzy i hotelarze również mieli w tym swój udział i skorzystali na migracji kibiców. Cena za nocleg w Obwodzie Kaliningradzkim jest bardzo wysoka, więc kibice spokojnie mogliby skorzystać z naszej bazy hotelowej – powiedział Poseł Paweł Papke.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY