Startuje Elbląski Budżet Obywatelski

0
43

Rusza kolejna IX już edycja Budżetu Obywatelskiego. Na początek urzędnicy czekają na dobre pomysły elblążan. Można je składać w Urzędzie Miejskim w formie papierowej od dziś do 7 sierpnia br.

W tej edycji pula środków na realizację zwycięskich zadań wynosi 3.500.000 zł – po 500.000 zł na każdy z pięciu okręgów oraz 1.000.000 zł na inicjatywę ogólnomiejską. Dodatkowo w każdym z okręgów zostanie wydzielona kwota po 30.000 zł na małe projekty. Wartość każdego z nich nie może przekroczyć 10.000 zł. Jak zawsze pierwszy krok do realizacji Budżetu Obywatelskiego to zbieranie dobrych pomysłów od mieszkańców miasta. Składać wnioski i głosować mogą wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek.

– Zapraszam do udziału. To od Państwa zależeć będzie jakie projekty zostaną zrealizowane w najbliższym sąsiedztwie. Dotychczasowe pomysły mieszkańców, które zostały poddane pod głosowanie i te, które już wspólnie w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowaliśmy pokazują, że nie brakuje nam inwencji i troski o wspólne dobro. Liczę więc na Państwa zaangażowanie i aktywność – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

BRAK KOMENTARZY