Spotkanie opłatkowe u marszałka

0
375

Odbyło się wojewódzkie spotkanie opłatkowe. Życzenia złożył m.in. marszałek Gustaw Marek Brzezin. 

Życzenia zebranym gościom złożyli ponadto ks. arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński oraz Piotr Opaczewski, II wicewojewoda warmińsko-mazurski.

Tego dnia opłatkiem przełamali się parlamentarzyści, samorządowcy wszystkich szczebli, przedstawiciele duchowieństwa różnych wyznań, reprezentanci służb mundurowych, biznesu, kultury, branży turystycznej, sportu, służby zdrowia, kombatanci, reprezentanci środowisk naukowych, mniejszości narodowych i etnicznych, przedstawiciele instytucji regionalnych czy wymiaru sprawiedliwości.

– Już wkrótce w rodzinnej atmosferze będziemy świętować Boże Narodzenie – mówił Gustaw Marek Brzezin. – Dziś w gronie osób pracujących na rzecz naszego regionu, Warmii i Mazur spotykamy się, aby podsumować mijający 2022 rok i porozmawiać o planach i nadziejach związanych z Nowym Rokiem 2023. Cieszę się, że – jak co roku – w tak licznym gronie możemy  przełamać się świątecznym opłatkiem. To był ważny, pracowity i dobrze przepracowany przez nas rok. Rok systematycznej pracy, konsekwentnego realizowania planów i naszej strategii rozwoju województwa

BRAK KOMENTARZY