Sportowcy z nowym sprzętem

0
327

Nowe wyposażenie trafiło do olsztyńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Gietkowskiej.

Zakup sprzętu był możliwy dzięki dotacji “Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko-mazurskim – 2022”. Część wyposażenia już jest użytkowana przez młodych sportowców.

– To dla nas ogromne wsparcie w codziennej pracy z dziećmi z naszej szkoły – mówi dyrektorka SMS Anna Michels.

Urządzenia do ćwiczenia równowagi, materace, pulsometry, piłki do siatkówki, skakanki, bieżnia, stół do tenisa stołowego, kajak – to tylko część sprzętu, jaki został kupiony. Lista to łącznie 24 pozycje, ale wiele z nich zostało kupionych w liczbie większej, niż jedna sztuka. Łączna wartość wyposażenia, jakie trafił odo placówki to niema 59 tys. złotych.

Przy okazji prezentacji sprzętu, prezydent Olsztyna obejrzał szkołę, pokaz taekwondoków oraz wpisał się do pamiątkowej księgi.

– Bardzo się cieszę, że nowe wyposażenie pomoże w szkoleniu młodych sportowców – mówi Piotr Grzymowicz. – Uczniowie tej szkoły odnoszą przecież spore sukcesy, na pewno należy ich wspierać.

Wizyta połączona z prezentacją zakupionego sprzętu zbiegła się w czasie z 30. rocznicą śmierci patrona szkoły. Marian Bublewicz zmarł 20 lutego 1993 roku w wyniku obrażeń po wypadku na trasie Zimowego Rajdu Dolnośląskiego.

W najbliższy piątek (24 lutego od 17:00) odbędzie się dzień otwarty Szkole Podstawowej nr 23, będącej częścią SMS-u. Będzie można porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami, zwiedzić placówkę, obejrzeć trening gimnastyczny albo wziąć udział w otwartym treningu taekwondo.

Natomiast w następnym roku Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Mariana Bublewicza będzie obchodzić 45-lecie istnienia.

BRAK KOMENTARZY