Spartakiada Sportowa Sołectw o Puchar Wójta Gminy Świątki

0
2512
Tegoroczne podium z pierwszym miejscem dla Świątek

W niedzielę 17 marca po raz dwunasty Urząd Gminy Świątki oraz Szkoła Podstawowa w Świątkach zorganizowały imprezę, której zadaniem jest integracja mieszkańców sołectw poprzez udział w sportowej rywalizacji.

Zawodnicy, wytypowani przez sołectwa rywalizowali w następujących dyscyplinach: wielobój VIP-ów (rzut lotką do tarczy, strzał do bramki, unihokej), tenis stołowy, szachy, warcaby, podnoszenie odważnika w kategorii wagowej poniżej i powyżej 75kg oraz przeciąganie liny. Rywalizacja odbywala się na serio bo w gre wchodziły nagrody pieniężne dla sołectw.

Za zajęcie I – III miejsca indywidualnie zawodnicy otrzymali medale i dyplomy, natomiast za zajęcie I miejsca zwycięskie sołectwo otrzymało puchar i nagrodę pieniężną w wysokości 1200 zł , za zajęcie II miejsca sołectwo otrzymało puchar i nagrodę pieniężną w wysokości  800 zł, za zajęcie III miejsca sołectwo otrzymało puchar i nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł. Nagrody finansowe, puchary i medale dla zwycięzców zostały ufundowane przez Wójta Gminy Świątki.

Puchary i medale zwycięzcom wręczali: Sławomir Kowalczyk ,wójt Gminy Świątki oraz Agnieszka Miąsko ,dyrektor SP w Światkach i Karol Tuchewicz, Koordynator ds. sportu w Urzędzie Gminy Świątki.

Ostateczna klasyfikacja punktowa wyglądała następująco:pierwsze miejsce zajęły Świątki, drugie Kwiecewo a trzecie było sołectwo Jankowo.

Fotorelacja

BRAK KOMENTARZY