Szkoła Podstawowa nr 33 z Olsztyna wśród trzech najlepszych szkół w Polsce

0
870

Jury ogólnopolskiego konkursu historycznego doceniło działania olsztyńskiej grupy projektowej ze Szkoły Podstawowej nr 33.

Organizatorzy ogólnopolskiej kamapnii społecznej “BohaterON – włącz historię!” we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej wyróżnili trzy najlepsze projekty edukacyjne w Polsce, w tym jeden z Olsztyna. Uczniowie trzech placówek z Polski, w tym z SP 33 spotkają się w czerwcu na gali w Warszawie.

Olsztyński projekt “Być jak BohaterON” młodzież z SP 33 realizowała pod opieką Joanny Mieszczyńskiej, nauczycielki historii, ambasadorki Muzeum POLIN w Warszawie. Działania prowadzono w szkole i środowisku lokalnym, współpracowano z wieloma instytucjami i samorządem lokalnym, organizowano spotkania z świadkami historii oraz warsztaty dla młodszych uczniów i przedszkolaków, realizowano edukację historyczną w miejscach pamięci i muzeach, a przede wszystkim nawiązano kontakt z powstańcami warszawskimi i to dla nich młodzież pisała pozdrowienia i życzenia.

Zwycięzców, trzy najlepsze szkoły w Polsce, wyróżniono za mnogość i różnorodność podjętych działań – w tym spotkania ze świadkami historii oraz zaangażowanie lokalnej społeczności, a także “jakość” nadesłanego sprawozdania.

BRAK KOMENTARZY