Śmiertelne potrącenie na torach

0
348

W środę 12 października po południu służby zostały zaalarmowane o zdarzeniu z udziałem osoby pieszej oraz pociągu relacji Koluszki – Olsztyn Główny. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł mężczyzna. 

Po godzinie 12-tej oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął zgłoszenie dotyczącym zdarzenia z udziałem mężczyzny oraz pociągu osobowego relacji Koluszki – Olsztyn Główny. Do zdarzenia doszło w rejonie torowiska w pobliżu osiedla Kortowo. Na skutek zdarzenia śmierć na miejscu poniósł mężczyzna, który bezprawnie znalazł się na torowisku w chwili przejazdu pociągu – jego tożsamość jest przedmiotem ustaleń śledczych.

W związku z wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym ruch na trasie kolejowej jest całkowicie wstrzymany – utrudnienia potrwają przez najbliższych kilka godzin. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem kryminalistyki. O zdarzeniu został powiadomiony prokurator. W chwili wypadku pociągiem podróżowało około 50 pasażerów. Przewoźnik zapewnił komunikację zastępczą, którą podróżni po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia mogli kontynuować dalszą podróż. Policjanci zbadali stan trzeźwości 31-letniego maszynisty – mężczyzna był trzeźwy.

Śledczy wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

BRAK KOMENTARZY