Śledztwo dotyczące postrzelenia 12-latka

0
269

Jak wynika z dotychczas zebranego materiału dowodowego przez Prokuraturę Rejonową w Lidzbarku Warmińskim, w dniu 6 lipca 2022r w godzinach przedpołudniowych, w jednym z mieszkań w Lidzbarku Warmińskim, 12-letni chłopiec użył broni palnej, oddając strzał w głowę.

Jak wynika z dotychczas zebranego materiału dowodowego przez śledczych, w dniu 6 lipca 2022 r. w godzinach przedpołudniowych w jednym z mieszkań w Lidzbarku Warmińskim 12-letni chłopiec, pod nieobecność opiekunów, użył broni palnej pozostawionej przez ojca bez należytego zabezpieczenia.

Ojciec dziecka miał pozwolenie na posiadanie broni. Prokurator przedstawił już 50-letniemu Piotrowi H. zarzuty, iż wbrew ciążącemu obowiązkowi opieki nad małoletnim synem naraził go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia poprzez opuszczenie mieszkania, pozostawiając jednocześnie bez nadzoru broń palną oraz że wbrew przepisom ustawy o broni i amunicji przechowywał broń palną w niezabezpieczonym miejscu. W ten sposób umożliwił on dziecku dostęp do broni, a w efekcie także jej użycie.

50-letni mężczyzna to emerytowany wojskowy. Grozi ma kara do 5 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY