Skrępował i podpalił swoją partnerkę

0
119

31-letni mieszkaniec Elbląga został oskarżony o usiłowanie zabójstwa swojej 28-letniej partnerki. Mężczyzna skrępował ją taśmą, oblał łatwopalną cieczą i podpalił.

Akt oskarżenia w tej sprawie przesłała prokuratura okręgowa w Elblągu do miejscowego sądu okręgowego. Jak poinformował w środę rzecznik prokuratury okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski, oskarżony ma zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi kara dożywotniego więzienia.

W październiku ubiegłego roku na jednym z elbląskich osiedli 31-letni Michał Z. w samochodzie najpierw skrępował taśmą swoją 28-letnią partnerkę, oblał ją rozpuszczalnikiem do farb, a następnie podpalił. Gdy zobaczył, jak kobieta płonie, oprzytomniał, zaczął gasić na niej ogień i wezwał pomoc. Kobieta wskutek podpalenia doznała bardzo rozległych oparzeń III i IV stopnia klatki piersiowej. Miała 35 proc. poparzonego ciała – wyjaśnił prokurator.  28-letnia Katarzyna i 31-letni Michał Z. znali się przez pięć miesięcy przed tragicznym zdarzeniem. Pomieszkiwali w samochodzie na parkingu. Oskarżony, który w przeszłości był wielokrotnie karany, jako motyw swojego działania wskazał “kwestie uczuciowe” – podał prokurator.

31-letni mężczyzna czeka na proces w areszcie.

ŹRÓDŁO: PAP

BRAK KOMENTARZY