Skradziony kwiat podarował mamie, złapała go policja

0
142

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Kruklanki za kradzież na jednej z posesji gminy Węgorzewo. Łupem mężczyzn padły 3 sztuki kwiatów doniczkowych gatunku agawa oraz 2 mniejsze kwiaty. 

Oficer dyżurny węgorzewskiej policji został poinformowany o kradzieży na jednej z posesji gminy Węgorzewo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że sprzed sklepu zostały skradzione dwie duże donice z kwiatami gatunku agawa. Tego samego dnia wieczorem sprawcy wrócili po trzeciego kwiatka oraz dwie mniejsze doniczki. Kryminalni w trakcie prowadzonych czynności zmierzających do ustalenia sprawcy kradzieży wytypowali dwóch mężczyzn, mieszkańców gminy Kruklanki. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Jeden z nich 26-latek usłyszał już zarzuty. Drugi 32-latek zostanie rozliczony w czwartek (17.06.2021r.).

Mieszkaniec Kruklanek tłumaczył się, że wybrał się na przejażdżkę z kolegą i mijając jedną z posesji zauważyli duże ciekawie wyglądające kwiaty doniczkowe. Kiedy się zatrzymali okazało się, że wszystkie nie zmieszczą się do bagażnika, więc najpierw wzięli dwa, a później wrócili po resztę. Jedne z kwiatów 32-latek podarował w prezencie mamie.

Za kradzież cudzej rzeczy grozi mężczyznom kara do 5 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY