Skradzione kosmetyki miały być prezentem świątecznym

0
553

Policjanci zatrzymali 31-letnią kobietę, która dwukrotnie ukradła kosmetyki w tym samym sklepie. Wartość skradzionego towaru wyniosła ponad 1200 złotych.

Oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał informację, że na terenie jednej z mrągowskich drogerii jest kobieta, która właśnie kradnie kosmetyki. Co ważne ta sama kobieta dwa dni temu również dokonała podobnej kradzieży.

Pod wskazany adres niezwłocznie pojechali funkcjonariusze. 31-latka została przez nich zatrzymana zaraz po wyjściu ze sklepu. Jak ustalono wyszła stamtąd nie płacąc za kosmetyki o wartości ponad 360 złotych. Skradziony i  schowany przez nią towar w kurtce i torebce wrócił na półki sklepowe. Tego samego dnia policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży, której kobieta dokonała dwa dni wcześniej. Wtedy zabrała ze sklepu kosmetyki o wartości bliskiej 900 złotych. Te kosmetyki również w stanie nienaruszonym wróciły do sklepu ponieważ, kobieta przechowywała je w domu, a były przeznaczone na świąteczne prezenty.

31-latka usłyszała już zarzut kradzieży, nastąpiły one w krótkim odstępie czasu, więc potraktowane zostały jako jeden czyn. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

BRAK KOMENTARZY