Skazani pójdą do pracy

0
349

Liczba miejsc, w których skazani mogą wykonywać pracę na cele społeczne oraz pracę społecznie użyteczną wielokrotnie przewyższa liczbę skierowanych do niej. Poznaliśmy miejsca, w których takie zadania będą realizowane w następnym roku.

Kary ograniczenia wolności albo grzywny w pewnych sytuacjach mogą oznaczać, że skazani nieodpłatnie pracują na rzecz społeczeństwa. W 2023 roku będą kierowani do 15 podmiotów, których założycielem jest gmina Olsztyn.

– Z uwagi na to, że większość skazanych to osoby bez kwalifikacji, bądź z niskimi kwalifikacjami, powinni być kierowani do prostych prac fizycznych, takich jak prace porządkowe czy konserwatorskie – mówi dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Olsztyna, Robert Zalewski.

Szkoły, przedszkola, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Szpital Zespolony, Schronisko dla Zwierząt – to najważniejsze podmioty, które skorzystają z pracy skazanych. Sąd Rejonowy w Olsztynie wskazał, że do prac społecznie użytecznych w 2023 roku może skierować 362 osoby. To o 1354 osoby mniej, niż mogłyby przyjąć w tym czasie wyznaczone zakłady pracy.

BRAK KOMENTARZY