Skatepark nad Ukielem odebrany

0
705

Zakończyły się odbiory nowej części skateparku na terenie CRS Ukiel. Wielbiciele jazdy na rolkach, deskorolce czy BMX-ach wkrótce będą mogli skorzystać z dobudowanych elementów obiektu.

Miejsca, w których swoje umiejętności mogą rozwijać pasjonaci sportów ekstremalnych cieszą się w Olsztynie ogromnym zainteresowaniem. Projekt zrealizowany nad największym olsztyńskim akwenem to jedno ze zwycięskich zadań Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Pomysł był inspirowany koncepcją uzgodnioną na konsultacjach społecznych, które nasze stowarzyszenie przeprowadziło w ubiegłych latach – mówią inicjatorzy przedsięwzięcia ze stowarzyszenia Warmia Riders. – Głównym celem było stworzenie płynnego skateparku o dużej różnorodności przeszkód z wygodnymi najazdami.

Skatepark został rozbudowany o małą sekcję uliczną. Wśród elementów, które powstały, są m.in. grindboxy czy quarterpipe’y. Prace objęły teren o wymiarach ok. 20×27 metrów.

– Teraz powiadomimy nadzór budowlany o zakończeniu inwestycji i będziemy oczekiwać na pozwolenie na użytkowanie – mówi Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. – Nie powinno to potrwać dłużej, niż dwa tygodnie. Będziemy informować o uruchomieniu tego obiektu.

Rozbudowa skateparku w CRS Ukiel kosztowała niemal pół miliona złotych.

BRAK KOMENTARZY