Salon Literacki – Pochwała Lidzbarka

0
492

18 lutego Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim zaprasza do Salonu Literackiego. Spotkanie będzie poświęcone Władysławowi Ogrodzińskiemu, autorowi książki “Pochwała Lidzbarka”. 

Życzeniem Ogrodzińskiego było, aby po śmierci jego osobisty księgozbiór trafił do ukochanego przez niego Lidzbarka. Do tej pory przebywał w depozycie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. 18 lutego księgozbiór zostanie przekazany do Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej – Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Na spotkanie przybędą m.in. syn Ogrodzińskiego – Wojciech, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie – Andrzej Marcinkiewicz oraz poseł na sejm – Jacek Protas.

Władysław Ogrodziński (1918 – 2012) – historyk i publicysta (pseud. lit. Stefan Sulima). Honorowy Obywatel Lidzbarka Warmińskiego i Olsztyna, decyzją Stowarzyszenie „Dom Warmiński” uznany „Przyjacielem Warmii”. Urodził się w Dolinie na Pokuciu (obecnie Ukraina), studia historyczne ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lidzbark Warmiński odwiedził po raz pierwszy jeszcze w czasie studiów i to na temat Lidzbarka napisał pracę magisterską, którą opublikował w 650 rocznicę założenia miasta. W latach 1960 – 1983, jako dyrektor programowy Stowarzyszenia „Pojezierze” a potem dyrektor Muzeum Warmii i Mazur, sprawował opiekę nad lidzbarskim zamkiem.

Bezpłatne zaproszenia i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146 

BRAK KOMENTARZY