Sąd zajmie się sprawą oskarżonego o zabójstwo w Biskupcu

0
129

Na 25 maja 2023 r. Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył pierwszy termin rozprawy w sprawie Przemysława A. oskarżonego m. in. o zabójstwo partnera swojej matki oraz czynną napaść na policjanta.

Do zdarzeń tych miało dojść w dniach 4 i 5 sierpnia 2022 r. w Biskupcu. Według ustaleń prokuratora Przemysław A. w dniu 4 sierpnia 2023 r. w jednym z domów w Biskupcu zaatakował nożem mężczyznę, który od dłuższego czasu był w związku z jego matką.

Oskarżony zadał pokrzywdzonemu wiele ciosów tym narzędziem, czym spowodował jego śmierć na miejscu zdarzenia. Przemysław A. po dokonaniu zabójstwa zabrał kluczyki do busa należącego do pokrzywdzonego mężczyzny, a następnie jeździł tym pojazdem po Biskupcu i okolicy. W nocy z 4 na 5 sierpnia 2023 r. policjanci podjęli próbę zatrzymania oskarżonego poruszającego się pojazdem pokrzywdzonego po Biskupcu.

Ten jednak, pomimo użycia przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się. Oskarżony zaczął uciekać ulicami miasta, stwarzając wielokrotnie zagrożenie dla zdrowia i życia policjantów uczestniczących w pościgu, a także doprowadził do kilku kolizji. Jednak ostatecznie został zatrzymany. – W związku z tym oprócz zarzutu zabójstwa prokurator oskarżył Przemysława A. także o dokonanie zaboru pojazdu w celu jego krótkotrwałego użycia, niewykonanie wydanego przez policjantów polecenia zatrzymania pojazdu, czynną napaść na policjanta, a także kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie substancji psychotropowych w postaci tabletek ekstazy i amfetaminy – informuje Adam Barczak, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Przemysław A. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Początek procesu Przemysława A. jest zaplanowany na 25 maja 2023 r

BRAK KOMENTARZY