Sąd zajmie się sprawą mężczyzny oskarżonego o próbę zabójstwa nastolatki

0
424

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Nikodemowi C. oskarżonemu o usiłowanie zabójstwa młodej dziewczyny.

Do zdarzenia tego miało dojść w nocy 14 listopada 2021 r. na terenie jednej z posesji w Szczytnie. Według ustaleń prokuratora Nikodem C., działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia młodej kobiety, miał przewrócić ją na ziemię, a następnie dusić ją rękoma oraz wielokrotnie kopać i uderzać pięściami w głowę, nawet po utracie przez nią przytomności.

– Oskarżony takim zachowaniem miał spowodować u pokrzywdzonej nastoletniej dziewczyny m.in. szereg poważnych obrażeń w obrębie twarzy – informuje Marta Banaś-Grabek Rzecznik Prasowy do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Nikodem C. został oskarżony także o to, że tej samej nocy, na terenie jednego z hoteli w gminie Szczytno, miał uderzyć mężczyznę pięścią w twarz, powodując u pokrzywdzonego obrażenia ciała na okres trwający dłużej niż 7 dni. Nikodem C., przesłuchany w charakterze podejrzanego, nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw i złożył wyjaśnienia.

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył termin rozprawy w sprawie Nikodema C. na 18 sierpnia 2022 r..

BRAK KOMENTARZY