Sąd zajmie się sprawą kierowcy oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie

0
490
Budynek Sądu Okręgowego w Olsztynie

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi G. oskarżonemu o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi G. oskarżonemu o spowodowanie w dniu 11 listopada 2021 r. około godz. 19 wypadku drogowego w terenie zabudowanym w rejonie skrzyżowania ulic Bałtyckiej i Rybaki w Olsztyniemówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski
Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie . Zbigniew G. miał spowodować ten wypadek, umyślnie naruszając zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Według ustaleń prokuratora, podejrzany kierując samochodem osobowym marki Audi A8 poruszał się na tym odcinku drogi z nadmierną prędkością – około 190 km/h. W rezultacie, gdy zbliżył się do skrzyżowania nie był w stanie zareagować z odpowiednim wyprzedzeniem i uderzył w bok innego samochodu osobowego marki Audi A6, będącego w trakcie wykonywanego manewru zawracania. W wyniku tego wypadku zginęła kobieta kierująca Audi A6 oraz jej pasażer, przy czym Zbigniew G. po spowodowaniu tego wypadku, miał uciec z miejsca zdarzenia.Termin rozprawy w tej sprawie nie został jeszcze wyznaczony.

BRAK KOMENTARZY