Sąd zajmie się sprawą głośnego wypadku pod Barczewem

0
338

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko kierowcy podejrzanemu o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęły dwie kobiety. Sąd wyznaczył już termin rozpoczęcia procesu w tej sprawie.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie skierowała do Sądu Rejonowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Pawłowi K. oskarżonemu o spowodowanie tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w dniu 26 września 2021 r. około godz. 17.40 na drodze wojewódzkiej nr 595 w pobliżu miejscowości Stare Włóki w gminie Barczewo. Według ustaleń prokuratora, Paweł K., kierując wówczas samochodem marki Mercedes-Benz CLA, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Mianowicie, oskarżony przekroczył podwójną linię ciągłą i zjechał na przeciwny pas ruchu, czym doprowadził do nieumyślnego wypadku drogowego polegającego na zderzeniu mercedesa z prawidłowo jadącym z przeciwka samochodem marki Audi 80. W rezultacie kobieta kierująca audi oraz pasażerka audi poniosły śmierć na miejscu wypadku.

Paweł K. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu i odmówił składania wyjaśnień.

Sąd Rejonowy w Olsztynie wyznaczył pierwszy termin rozprawy na 15 lutego 2023 r. na godz. 13.

Pawłowi K. grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY