Rynek nieruchomości w Węgorzewie

0
64

Spokojne miasteczko stanowi wdzięczne miejsce do mieszkania oraz weekendowych wypadów. Atrakcyjne położenie między rzeką Węgorapą a jeziorem Mamry sprawia, że każdego lata przyciąga amatorów sportów wodnych oraz wytrawnych żeglarzy. Okoliczne lasy oferują liczne ścieżki rowerowe wschodniego szlaku Green Velo oraz możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Na uwagę zasługuje również zabytkowa architektura Węgorzewa. Nad kameralną zabudową XIX-wiecznych kamieniczek dominuje średniowieczny zamek krzyżacki oraz późnogotycki Kościół św. Piotra i Pawła. Życie mieszkańców koncentruje się wokół urokliwego rynku oraz licznych przystani. Nic dziwnego, że miejscowość cieszy się uwagą osób planujących zakup mieszkania lub domu.

Mieszkania na sprzedaż w Węgorzewie

Miasto oferuje nie tylko walory i krajobrazowe, ale również niezwykle atrakcyjne ceny nieruchomości. Dotyczy to zarówno rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Niewielkie odległości między częściami miasta, atrakcyjne położenie oraz turystyczny potencjał sprawiają, że Węgorzewo cieszy się dużym zainteresowaniem wśród deweloperów, którzy stawiają w mieście kolejne inwestycje.

Duża ilość nowopowstałych osiedli oraz atrakcyjna architektura każdego z nich sprawiają, że potencjalni inwestorzy mają w czym wybierać. Nowe osiedla cechują się dużą ilością zieleni oraz kameralną zabudową, nawiązującą do naturalnego otoczenia mazurskiego miasteczka.

Rynek pierwotny

Ze względu na dużą konkurencję pomiędzy deweloperami ceny są wyjątkowo korzystne dla kupujących. Z tego powodu mieszkania na sprzedaż w Węgorzewie (sprawdź oferty: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/wegorzewo/) są przedmiotem zakupu wśród singli, par oraz osób starszych, które szukają miejsca na emeryturę. Takie mieszkanie można również łatwo wynająć, dlatego zdarza się, że mieszkania są kupowane z przeznaczeniem na cele turystyczne.

Średnia cena za metr kwadratowy w Węgorzewie wynosi 2 393 zł. Tym samym przeciętna wartość mieszkania to 144 667 zł. Warto dodać, że rynek mieszkań cechuje się ciągłym i stabilnym wzrostem na poziomie 4% rocznie, taki zakup jest więc dobrą inwestycją na przyszłość.

Rynek wtórny

Mieszkań pochodzących z rynku wtórnego jest w Węgorzewie znacznie mniej. Mieszkania najczęściej posiadają atrakcyjną lokalizację w obrębie starego miasta, ale wymagają pewno remontu oraz nakładów ze strony kupującego. W tym przypadku ceny są bardzo podobne i również nie przekraczają 3000 zł za metr kwadratowy.

Domy na sprzedaż w Węgorzewie

Na rynku nieruchomości miasteczka, sporadycznie pojawiają się również domy. Ofert nie ma dużo, a ceny również nie nalezą do wygórowanych. Najczęściej są to stare chaty, które z powodzeniem mogą zostać przerobione na stylowy domek letniskowy lub malownicze siedlisko. Biorąc pod uwagę turystyczny i inwestycyjny potencjał Węgorzewa, powstanie deweloperskich osiedli domków jednorodzinnych jest tylko kwestią czasu.

Opracowanie: GetHome.pl

BRAK KOMENTARZY