Ruszyła Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi

0
403

Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi jest pomysłem na otwarcie się na ludzi młodych, którzy interesują się Unią Europejską i są aktywni w swoich społecznościach lokalnych.

Ważny przy tym jest element budowania wspólnoty młodych liderów zarówno podczas szkoleń, jak i po ich zakończeniu (m.in. współpraca z punktem Europe Direct) oraz – na późniejszym etapie – wspierania ich działań.
Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi to innowacyjny projekt liderski przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, skierowany do osób w wieku 18-35 lat.

W programie znajdują się np. warsztaty z: pozyskiwania środków na działalność na obszarach wiejskich i aktywizacji środowisk lokalnych, procesów decyzyjnych, autoprezentacji, wystąpień publicznych, współpracy z mediami. Planowane są również spotkania z przedstawicielami m.in.: instytucji europejskich, urzędów marszałkowskich, wójtami, burmistrzami i prezydentami.

Celem projektu jest rozwój osobisty oraz wyposażenie „liderów lokalnych” w wiedzę i umiejętności pozwalające na skuteczną działalność na terenach wiejskich, a także współpracę z punktem Europe Direct, co powinno także sprzyjać ich pozostaniu/powrotowi na tereny wiejskie.

Wydarzenie zakończy się 15 maja 2022 roku.

BRAK KOMENTARZY