Ruszył nowy blok operacyjny w Biskupcu

0
1834

W modernizowanym Szpitalu Powiatowym w Biskupcu ruszył nowy blok operacyjny. Powstał w ramach największej, jak dotąd, inwestycji Powiatu Olsztyńskiego.

Prace nad budową bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni rozpoczęły się jesienią 2018 r. Mowa o trzech nowoczesnych salach operacyjnych wraz z zapleczem medycznym i socjalnym. 25 marca zespół medyczny przeprowadził w nowych warunkach pierwszy zabieg.

– Zaczęliśmy od zabiegu w sali dedykowanej ortopedom. Jest ona większa od pozostałych, ponieważ znaczna część naszych pacjentów to osoby z problemami układu ruchu potrzebujący na przykład wszczepienia endoprotezy. Wykonujemy bardzo dużo takich zabiegów. Sala jest wyposażona w całe instrumentarium potrzebne ortopedom, a także nowoczesne kardiomonitory i aparaty do jeszcze bezpieczniejszej anestezjologii. Pierwszy zabieg nie był mocno skomplikowany, bo było to złożenie złamanej nogi, wszystko poszło zgodnie z planem, pacjent czuje się dobrze – opowiada Marta Maciejewska, dyrektor szpitala.

W placówce rozpoczął się już kolejny etap modernizacji. Ekipy remontowe weszły do starego bloku operacyjnego i starej izby przyjęć.– Koszt całej inwestycji to kwota około 24 mln zł, z czego około 19 mln zł pochodzi z budżetu Powiatu. Bardzo się cieszymy, że ogromna część całego zadania została wykonana i część pacjentów już może odczuć pozytywne efekty zmian. Czekamy na zakończenie wszystkich prac – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Ten planowany jest na koniec wiosny. – Jeśli sytuacja epidemiologiczna w kraju nie pokrzyżuje nam planów, powinniśmy być gotowi na przełomie maja i czerwca. Bardzo na to liczymy, bo jesteśmy po to, by nieść pomoc pacjentom i chcemy to robić profesjonalnie i w warunkach na miarę XXI wieku – dodaje M. Maciejewska.

BRAK KOMENTARZY