Ruszają remonty dróg i chodników

0
166

Choć w ostatnich latach większość głównych, olsztyńskich ulic została wyremontowana, przebudowana lub wybudowana od nowa, nie brakuje takich, które wymagają poprawy. Właśnie ruszają prace na mniejszych traktach.

Sikorskiego, Piłsudskiego, Warszawska, Wyszyńskiego, Niepodległości, Partyzantów czy Pieniężnego – to tylko kilka z ulic, które są praktycznie nowe. Już w tym miesiącu ruszą jednak pierwsze prace na wymagających znacznej naprawy mniej uczęszczanych ulicach oraz na wyznaczonych chodnikach.

Podczas typowania tych miejsc do remontu, były brane pod uwagę opinie przedstawicieli Rad Osiedli mówi prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk. – Przeprowadzone były także inspekcje stanu dróg, jak również zgłoszenia mieszkańców.

W pierwszej kolejności będzie poprawiona nawierzchnia ul. Dąbrowszczaków. W lipcu ekipy drogowców mają pojawić się także na fragmentach ulic Murzynowskiego, Kołobrzeskiej (między Dworcową a Leonharda), Barcza (od skrzyżowania z Krasickiego do skrzyżowania z Turowskiego) oraz Augustowskiej (od Wyszyńskiego do Opolskiej).

– To nie będzie tradycyjne łatanie dziur – zaznacza dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, Marcin Szwarc. W pierwszej fazie prace będą polegały na zdjęciu starej nawierzchni, regulacji studzienek i wpustów w pasie drogowym. Następnie zostanie położony nowy asfalt.

Prace te nie będą wymagały wprowadzenia długotrwałych zmian w organizacji ruchu. W zależności od długości remontowanego odcinka, remonty mają potrwać od trzech do dziesięciu dni. Co więcej – będą prowadzone rejonami, nie powodując utrudnień w kilku punktach miasta jednocześnie.

Prace na kolejnych ulicach i chodnikach będą realizowane do września. Następne lokalizacje będziemy podawać regularnie w następnych miesiącach.

BRAK KOMENTARZY