Rusza budowa nowej siedziby PAN w Olsztynie warta blisko 100 mln zł

0
171
fot. UM Olsztyn

Władze Olsztyna wydały pozwolenie na budowę nowej siedziby Polskiej Akademii Nauk. Powstanie na terenie Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

W nowej siedzibie Polskiej Akademii Nauk będą pracowali naukowcy z Olsztyna i Białegostoku. To wielki projekt Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. PAN ma zamiar przeprowadzić tutaj wszystkie swoje zakłady z Olsztyna i Białegostoku. Powstanie Centrum Badań Środowiska i Innowacyjnych Technologii Żywności dla Jakości Życia Polskiej Akademii Nauk.

Na początku 2021 roku PAN w Olsztynie podpisał umowę z firmą Budimex na realizację inwestycji. Projekt prowadzony jest w formie “zaprojektuj i wybuduj”. Projekt jest już gotowy. Na tej podstawie ratusz wydał pozwolenie na rozpoczęcie budowy.

Wstępna koncepcja przewiduje kilkukondygnacyjny budynek laboratoryjno-biurowy z pomieszczeniami technicznymi. Powierzchnia użytkowa obiektu to 7,5 tys. m kw., a kubatura ok. 24 tys. m kw. Działka przewidziana pod budowę liczy ok. 3 ha. Cały projekt wraz z wyposażeniem ma kosztować 95,5 mln zł.

Centrum Badań Środowiska i Innowacyjnych Technologii Żywności dla Jakości Życia Polskiej Akademii Nauk powstanie na terenie Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego

BRAK KOMENTARZY