Roztańczona Stawiguda-Warmia Power 2017

0
4027

Turniej Tańca Nowoczesnego „Warmia Power” w tym roku przyciągnął rekordową liczbę uczestników. Hala sportowa przy Publicznym Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie, po raz VII zamieniła się w scenę dla młodych tancerzy z całego województwa.

-Jest to inicjatywa Gminnego Ośrodka Kultury, który promuje zajęcia z tańca i śpiewu. Turniej jest rocznym podsumowaniem tych działań i promocją naszej gminy – mówi Irena Derdoń, Wójt Gminy Stawiguda.

Jak przekonuje Dyrektor GOK-u w Stawigudzie, Witold Lubowiecki, turniej można uznać za rekordowy pod względem liczby uczestników – Było dwadzieścia zespołów i osiemdziesięciu solistów. Inicjatywa rozwija się w dobrym kierunku. „Warmia Power” jest już znaną marką w województwie. Jest to u nas najbardziej żywiołowa impreza roku. Aż miło patrzeć na te roztańczone, uśmiechnięte dzieci.

Celem turnieju, było danie młodzieży możliwości zjednoczenia się i pokazania przed publicznością. Jak mówi pomysłodawczyni i juror, Maja Lorych-Dziadko, poziom z roku na rok jest coraz wyższy, a zespoły i soliści są oceniani w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12-15 lat i powyżej lat 16. – Zwracamy uwagę na wygląd uczestników, technikę wykonania, cały pomysł, jaki przygotowali dla nas instruktorzy. Myślę, że dużo daje osobowość. Jeśli widzimy u kogoś koci pazur to widać od razu,że ma on większą siłę przebicia.

W turnieju dopuszczalne były style tańca takie jak: jazz, funky, disco dance, hip-hop, dancehall, pop oraz taniec współczesny. Uczestnicy zgodnie przyznali, że nie wygrana jest najważniejsza – W tańcu można zapomnieć o swoich problemach, pokazać siebie i fajnie spędzić wolny czas. W tym turnieju wszyscy mają szansę – mówi 15 letnia Julia.
Konkurs umożliwia młodym tancerzom zawieranie nowych przyjaźni. Jak dodaje tancerka disco dance, Kinga – Wspólnie cieszymy się tańcem i zawsze się wspieramy, ale wiadomo, że jest też trochę rywalizacji.

Nagrodami w turnieju były dyplomy za uczestnictwo i puchary, uroczyście wręczone przez Wójt Irenę Derdoń, Grzegorza Wieczorka, przewodniczącego Rady Gminy i Witolda Lubowieckiego, dyrektora GOK-u w Stawigudzie.

Fotogaleria 

BRAK KOMENTARZY