Rozpoczynają się matury. Na początek język polski

0
112
Zdjęcie archiwalne

Wtorek to dla ponad 270 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników pierwszy dzień sprawdzianu: obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Każdy maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego na poziomie podstawowym.

W tym roku abiturienci nie muszą natomiast przystępować obowiązkowo do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego lub do wyboru. Chętni mogą jednak niezmiennie napisać sprawdziany z maksymalnie sześciu takich przedmiotów. Abiturienci nie muszą także przystępować do dwóch – obowiązkowych w poprzednich latach – egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego.

Prace maturzystów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 5 lipca br. Tego samego dnia (5 lipca) ogłoszone zostaną również ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ