Rozmawiali z młodzieżą o przyszłości zawodowej

0
299

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie rozmawiali z młodzieżą o wyborze przyszłego zawodu. Uczniowie poznali zadania realizowane przez formację oraz warunki przyjęcia do służby w Straży Granicznej.

29 i 30 października funkcjonariusze Straży Granicznej odwiedzili ponad 180 uczniów z olsztyńskich szkół średnich. Młodzi ludzie z Warmii i Mazur mieli okazję poznać tajniki służby w formacji. Omówiono warunki przyjęcia do Straży Granicznej i związane z tym procedury kwalifikacyjne.

Osobom zainteresowanym wręczono materiały informacyjne dotyczące służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej oraz zaproszono do odwiedzenia strony internetowej www.wm.strazgraniczna.pl  (zakładka Rekrutacja do służby w W-MOSG).

Ponadto wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sępopolu odwiedzili dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu. Największą atrakcją spotkania był pokaz umiejętności psa służbowego. Przewodnik czworonoga tłumaczył uczniom, jakimi zasadami powinny się każdorazowo kierować osoby narażone na atak agresywnego psa.

BRAK KOMENTARZY