Rozkochiwał młode kobiety i … wyłudzał pieniądze

0
474

Przed sądem odpowie 21- latek podejrzany o oszustwa. Mężczyzna poznawał młode kobiety, nawiązywał z nimi relacje, pożyczał od nich m.in. pieniądze a potem znikał urywając kontakt. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności

Sprawa rozpoczęła się kilka miesięcy temu, kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który oszukał pokrzywdzoną i pożyczył od niej pieniądze po czym urwał kontakt nie oddając długu. W toku prowadzonych czynności wyszło na jaw, że to nie jedyny przypadek, kiedy 21- latek wprowadził kogoś w błąd. Jak się okazało, mężczyzna poznawał młode kobiety i nawiązywał z nimi relacje. Po jakimś czasie pożyczał od nich m.in. pieniądze i sprzęt elektroniczny a następnie znikał urywając całkowicie kontakt. Jak się okazało, mężczyzna korzystał również z krótkoterminowego wynajmu samochodów, który opłacał za pomocą aplikacji mobilnej założonej na dane jednej z pokrzywdzonych i połączonej z jej kartą płatniczą. W ten sposób oszukał młodą kobietę na blisko 5 tysięcy złotych.
Ofiarą 21- latka padł również jego znajomy, który pożyczył mu 600 zł wierząc, że odzyska swoje pieniądze. Niestety, on również został wprowadzony w błąd.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 21- latkowi zarzutów oszustwa. Jak się okazało, młody mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Wówczas jego sposób działania był bardzo podobny. Akt oskarżenia przeciwko niemu trafił już do sądu. Grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY