Rolnicze targi w Olsztynie do niedzieli

0
1580
Damian Godziński, dyrektor WMODR otwiera Targi Rolnicze "Wszystko dla Rolnictwa"

„Wszystko dla rolnictwa” to tytuł XXVI Jesiennych Targów Rolniczych zorganizowanych przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie. Targi potrwają dwa dni, 7-8 września.

Targi organizowane przez olsztyński WMODR to tradycyjna impreza wystawiennicza gromadząca tłumnie mieszkańców warmińskich miasteczek i wsi. Stosika tradycyjnie związane z rolnictwem cieszą  się ogromnym powodzeniem odwiedzających. A można zobaczyć ,dotknąć i posmakować wszystkiego co na targach się znajduje od najnowocześniejszej techniki i technologii w dziedzinie rolnictwa po tradycyjne jadło i sadzonki roślin oraz krzewów. Na scenie odbywają się przeróżne prezentacje folklorystyczno-muzyczne. Obfitości różnego rodzaju wypieków, nalewek, warzyw i owoców sprzyja pora jesiennych zbiorów z warmińskich pól, sadów i ogrodów. To wszystko można znaleźć na terenie przylegającym do Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie przy ulicy Jagiellońskiej jeszcze w jutrzejszą niedzielę 8 września.

Tegoroczne Targi otworzył Damian Godziński, dyrektor olsztyńskiego WMODR, który na scenę zaprosił wielu znakomitych gości,  mniej lub bardziej związanych z rolnictwem,ale na pewno zainteresowanych tym, żeby na polskich stołach królowało polskie jadło, a rolnicy produkowali polską zdrową żywność, która będzie opłacalnym produktem ich trudnej pracy.

Fotorelacja

BRAK KOMENTARZY