Rodzice podejrzani o znęcanie się i próbę zabójstwa małoletniego syna

0
461

Sąd Rejonowy w Szczytnie w dniu 30 czerwca 2022 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Michaliny P. oraz Michała J. podejrzanych o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem oraz próbę zabójstwa małoletniego syna.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Szczytnie w dniu 30 czerwca 2022 r. skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wnioski o tymczasowe aresztowanie Michaliny P. oraz Michała J. podejrzanych o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem oraz próbę zabójstwa małoletniego – trzymiesięcznego syna. Według ustaleń prokuratora podejrzani mieli dopuścić się zarzucanego im czynu w bliżej nieustalonym okresie od dnia 11 czerwca 2022 r. do 27 czerwca 2022r. w Szczytnie.

Sąd Rejonowy w Szczytnie jeszcze w tym samym dniu przychylił się do wniosków prokuratora i zastosował wobec Michaliny P. oraz Michała J. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sąd Rejonowy w uzasadnieniu tych decyzji wskazał, że zgromadzony dotychczas materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia popełnienie przez oboje podejrzanych zarzucanej im zbrodni. W ocenie Sądu, jedynie tymczasowe aresztowanie podejrzanych zapewni prawidłowy tok postępowania przygotowawczego na jego etapie wstępnym. Istnieje bowiem realna obawa, że oboje podejrzani, którym grozi surowa kara, pozostając na wolności mogliby dążyć do uzgodnienia wspólnej, korzystnej dla nich wersji zdarzeń.

Postanowienia wydane w tych sprawach nie są prawomocne.

BRAK KOMENTARZY