Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej Kobiet, zakończyła zgrupowanie w Ostródzie, zwycięstwem nad Grecją

0
5599

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet w swoim drugim meczu towarzyskim na zgrupowaniu w Ostródzie zmierzyła się z Grecją. Polki pewnie wygrały to spotkanie.

Polki wystapiły w tym spotkaniu w najmocniejszym składzie, z Katarzyną Kiedrzynek i Ewą Pajor, czyli największymi gwiazdami reprezentacji. Od początku meczu widać było, że polskie piłkarki chcą to spotkanie wygrać. Bardzo aktywna była Ewa Pajor, która raz za razem nękała obronę rywalek. Pierwszą groźna akcję Polki stworzyły już w piątej minucie, ale strzał z rzutu wolnego Pauliny Dudek, świetnie obroniła grecka bramkarka.

W 13 minucie powinno być 1:0 dla Polski, ale Emilia Zdunek z najbliższej odległości posłała piłkę nad bramką. Greczynki starały sie od czasu do czasu odgryzać. Kapitalną sytuację miała Sofia Konguli, ale jej strzał obroniła Katarzyna Kiedrzynek. Polki dopięły swego dopiero w 30 minucie. Bramkę głową strzeliła bardzo aktywna Paulina Dudek. Jeszcze w pierwszej połowie w sytuacji sam na sam z bramkarką znalazła się Ewa Pajor, ale przegrała ten pojedynek.

W drugiej połowie Polki kompletnie dominowały na boisku. W 60 minucie polskie piłkarki podwyższyły prowadzenie. Ewelina Kamczyk oddała strzał, piłka odbiła sie od poprzeczki i wpadła do bramki. Swoją sytuację w tym meczu miała także wprowadzona w drugiej połowie Julia Matuschewski, ale jej strzał został zablokowany. Polki ustaliły wynik tego spotkania w 74 minucie. Wtedy to świetną akcję przeprowadziła Ewa Pajor, a formalności dopełniła Nikol Kaletka. Reprezentacja Polski wygrała to spotkanie 3:0.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu rozgrywanym w Ostródzie, reprezentacja Polski pokonała Estonię 6:0. Polki spędziły tydzień w Ostródzie. Przez ten czas przygotowywały się do listopadowego meczu eliminacji Mistrzostw Świata, który rozgerają przeciwko reprezentacji Albanii.