Remont skrzyżowania ulic Dworcowej z Pstrowskiego, spowoduje zmianę tras autobusów

0
60
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

W poniedziałek rozpocznie się modernizacja skrzyżowania ulic Dworcowej z Pstrowskiego. Na kilka godzin, swoje trasy zmienią kursujące tamtędy autobusy.

Remontowane będą dwa pasy ruchu prowadzące w kierunku centrum miasta. Prace mają być zrealizowane do wtorku (14 lipca). Pierwotnie asfalt miał być układany w piątkowy wieczór, ale plany pokrzyżowały prognozowane złe warunki atmosferyczne.

Jednym z najważniejszych etapów robót jest ułożenie nowego asfaltu. Zgodnie z harmonogramem, wykonawca ma to realizować w poniedziałek (13 lipca) od ok. 19:00. Dlatego – na kilka godzin – niezbędna będzie korekta tras dwóch autobusowych linii:
* 103 – od skrzyżowania Pstrowskiego/Obiegowa/Sikorskiego pojedzie ulicami: Obiegowa-Żołnierska- Dworcowa i dalej swoją trasą;
* 120 – od skrzyżowania Żołnierska/Dworcowa ulicami: Żołnierska-Wyszyńskiego-Synów Pułku i dalej swoją trasą.
Przejazdy będą w ten sposób realizowane w obu kierunkach.

– W związku z trasami objazdowymi w poniedziałek od około 19:00 zostanie zawieszone funkcjonowanie przystanku “Szpital Dziecięcy” przy ul. Dworcowej w kierunku ul. Pstrowskiego oraz zespołu przystanków “Pstrowskiego-Dworcowa” zlokalizowanych przy ul. Dworcowej i Pstrowskiego – informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. – Ponadto wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu przystanków zlokalizowanych na trasach objazdowych wzdłuż ul. Żołnierskiej, ul. Wyszyńskiego oraz ul. Obiegowej.

Autobusy linii 103 i 120 mają wrócić na swoje podstawowe trasy we wtorek (14 lipca) od początku dnia.

BRAK KOMENTARZY