Rekordowa pomoc dla kolei w regionie

0
133

Do tej pory to historycznie największe środki, jakie przekazał samorząd województwa na realizację przewozów kolejowych na Warmii i Mazurach.

Pomiędzy samorządem województwa, a spółką POLREGIO obowiązuje podpisana 6-letnia umowa, warta 414 milionów złotych. Na tej podstawie, tylko w 2023 roku spółka miała otrzymać z budżetu województwa 62 mln zł. Zarząd Województwa zdecydował o zwiększeniu tej kwoty i przekazaniu tylko w 2023, DODATKOWYCH 22 milionów złotych.
Pieniądze te mają zapewnić:
– Pokrycie zwiększenia wspomnianych kosztów niezależnych, takich jak: energia czy paliwo trakcyjne, za które odpowiada zgodnie z założeniami umowy samorząd (9,2 mln zł)
– Przywrócenie na tory pociągu elektrycznego ELF za pomocą przeglądu PS, który umożliwi ponowne użytkowanie jednego z najmłodszych i najbardziej komfortowych pojazdów (8 mln zł). –

– Partycypację w podwyżkach wynagrodzeń pracowników (czyli finansowania, które zgodnie z zapisami naszej umowy należy do zadań  samorządu województwa, a o pokrycie którego zwrócił się zarząd POLREGIO). Na ten cel przeznaczymy aż 5 milionów złotych – zaznacza Marcin Kuchciński, wicemarszałek województwa. – Mimo iż w obecnej sytuacji jest to ogromne wyzwanie dla budżetu, jesteśmy przekonani, że środki te pozwolą planować połączenia kolejowe bez zakłóceń i realizować potrzeby pasażerów w Województwie Warmińsko – Mazurskim z należytą starannością.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ