RCB: utonęły kolejne trzy osoby; od kwietnia to już 207 utonięć

0
2176

W poniedziałek, w Polsce utopiły się trzy osoby. Według danych Komendy Głównej Policji, od 1 kwietnia to już 207 zgonów – podsumowuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i apeluje: będąc nad wodą, pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa. 
A te zasady to m.in. korzystanie tylko ze strzeżonych kąpielisk, stosowanie się do zaleceń ratownika, przestrzeganie reguły, że dzieci bawią się w wodzie tylko pod opieką dorosłych. Policja zachęca też do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie można zgłaszać m. in. informacje o zaobserwowanych tzw. “dzikich kąpieliskach”.

Według MSWiA, do najczęstszych przyczyn utonięć należy brawura i przecenianie swoich sił oraz umiejętności pływackich, co często w połączeniu z alkoholem, prowadzi do nieszczęśliwych wypadków.

Bezpieczne zachowania nad wodą MSWiA i podległe mu służby promują poprzez kampanię informacyjno-edukacyjną “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Akcja do września realizowana jest w miejscach letniego wypoczynku dzieci i młodzieży (kolonie, obozy itp.), a także na piknikach, festynach i spotkaniach plenerowych.

/pap

BRAK KOMENTARZY