Ratowniczy sprzęt trafił do strażaków

0
407

To sprzęt, który może pomóc ratować życie albo wydatnie wspierać pracę mundurowych. Urządzenia trafiły do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Urządzenia, jakie trafiły do olsztyńskich strażaków, są częścią projektu związanego z powstaniem i działalnością Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa. – W naszym magazynie ze sprzętem są urządzenia wykorzystywane w razie wystąpienia klęsk żywiołowych i zjawisk zagrażających życiu mieszkańców – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Blisko współpracujemy ze strażakami, policjantami oraz strażnikami miejskimi. Część tego sprzętu przekazaliśmy w użyczenie Państwowej Straży Pożarnej.

Mundurowi z komendy miejskiej działają nie tylko na terenie stolicy Warmii i Mazur. W razie potrzeby niosą pomoc także na terenie powiatu. – Udowadniamy, że współpraca między samorządami przynosi efekty – mówi starosta olsztyński Andrzej Abako. – RCB jest najnowocześniejszą i unikatową w skali kraju jednostką, w której współpracuje szereg słub odpowiadających za bezpieczeństwo. To istotne dla całego naszego obszaru aglomeracyjnego.

Pośród kilkunastu sztuk sprzętu, jaki został przekazany strażakom, są m.in. quad, sprężarka do napełniania butli powietrzem, piła łańcuchowa, plecak medyczny. – Państwowa Straż Pożarna jest głównym gwarantem bezpieczeństwa miasta i powiatu – mówi komendant miejski PSP, bryg. Jarosław Gryciuk. – Bardzo dziękuję, że o o nas pamiętacie. Nie mam wątpliwości, że nasi doskonale wyszkoleni ludzie właściwie wykorzystają ten sprzęt.

Łączna wartość przekazanego sprzętu to ok. 190 tys. złotych.

BRAK KOMENTARZY