PSL zaprasza mieszkańców Warmii i Mazur na wideokonferencję z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem

0
67
Marszałek Gustaw Marek Brzezin, wicemarszałek Sylwia Jaskulska i poseł Zbigniew Ziejewski

Przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego zorganizowali konferencję prasową podczas, której zachęcali do udziału w wideokonferencji zorganizowanej przez Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców regionu Warmii i Mazur na spotkanie z Władysławem Kosiniakiem- Kamyszem, jako posłem Rzeczpospolitej Polskiej. Spotkanie będzie miało charakter online. Będziemy rozmawiali o bardzo ważnych sprawach, a mianowicie o sytuacji społeczno- gospodarczej w regionie Warmii i Mazur  – mówił marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Jutro będziemy z Prezesem Kosiniakiem- Kamyszem rozmawiać o sprawach rolnictwa, ponieważ one są najważniejsze w naszym regionie. Są u nas duże gospodarstwa, jest duża skala produkcji, a w tarczy 3.0 nie ma punktów, które mogą pomóc rolnikom. Musimy także zwrócić uwagę na przemysł drzewny, ponieważ mamy ogromne zakłady, które zatrudniają wiele ludzi, a tam również są duże problemy – mówił poseł Zbigniew Ziejewski.

Wideokonferencja odbędzie się jutro (sobota) o godzinie 11:30. Dostęp do niej będzie można uzyskać poprzez oficjalny profil Władysława Kosiniaka-Kamysza na Facebooku.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin poruszył również temat strat jakie niesie ze sobą pandemia koronawirusa- Nasz region słynie z turystyki, a ten sezon turystyczny praktycznie się jeszcze nie rozpoczął, a to przynosi ogromne straty. Samorządy dzisiaj szacują zmniejszenie dochodów o 30-40%. Widzimy to również w samorządzie województwa, gdzie wszystkie jednostki kultury, a także nasze lotnisko, nie funkcjonują, więc trudno będzie spiąć budżet. Szykujemy wsparcie dla sfery gospodarczej w wymiarze blisko 70 milionów złotych. Byłby to dotacje obrotowe, ale czekamy jeszcze na uzgodnienia Komisji Europejskiej.

Fotorelacja:

 

BRAK KOMENTARZY