Przedświąteczny czas w Oranżerii Kultury

0
573

Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim (Oranżeria Kultury) przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkich chętnych zaprosiła na koncert i warsztaty.

14 grudnia odbył się koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie. Podczas koncertu MUZYKA NA GRUDNIOWY WIECZÓR usłyszeć można było młodych, ale niezwykle utalentowanych artystów. Wykonali utwory m.in. F. Chopina, J.S. Bacha, M. Blaveta, M. Karłowicz, M. Pasiecznego. Zabrzmiały instrumenty takie, jak: fortepian, gitara, skrzypce, wiolonczela, obój, flet. Rozmiarami i dźwiękiem imponował kontrabas w Suicie Z. Gardonyi. Publiczność zachwyciły wokale wykonawców: sopranistki Klary Mieruńskiej oraz Pawła Horodyskiego dysponującego basem. Koncert zakończono wspólnym zaśpiewaniem kolędy “Przybieżeli do Betlejem Pasterze”.
15 grudnia słuchając kolęd dzieci i dorośli tworzyli świąteczne pocztówki. Zajęcia LUDZIE KARTKI PISZĄ jak co roku prowadziła Pani Grażyna Kraczek. Tym razem tematem przewodnim były “Gwiazdy, gwiazdki, gwiazdeczki”. Stąd na kartkach pojawiły się gwiazdki w całej gamie kształtów i kolorów.

Bardzo nas cieszy, że na warsztaty przychodzą całe rodziny – dzieciom towarzyszą nie tylko mamy, ale ciocie, babcie i ojcowie. A w święta niech snuje się kolęda i gałązki sosnowe niech Wam pachną” – to fragment życzeń jednej z uczestniczek napisanych na podarowanej nam świątecznej pocztówce – czego życzymy również Państwu.życzą organizatorzy. 

BRAK KOMENTARZY