Przedostatni City Trail w Olsztynie

0
479

Dobiega końca kolejna edycja cyklu biegów przełajowych nad jez. Długim. W sobotę (9 lutego) największe emocje powinny być w rywalizacji pań.

Wśród kobiet wszystko jest jeszcze możliwe – rywalizacja nie jest rozstrzygnięta, więc można spodziewać się walki do ostatnich metrów. Panowie rywalizują tymczasem o pozostałe miejsca na podium, bowiem to najwyższe na pewno zajmie Paweł Pszczółkowski. Olsztyński biegacz wygrał trzy z dotychczasowych startów, a raz był drugi.

Sobotnie zmagania – tradycyjnie już – rozegrane zostaną na dystansie pięciu kilometrów. Poza biegiem głównym odbędzie się rywalizacja dzieci i młodzieży.

– Trasa poprowadzona jest ścieżkami nad Jeziorem Długim i jest urozmaicona oraz niezwykle urokliwa – zachęcają organizatorzy. – Warto podkreślić, że w zawodach nie ma limitu czasu. Meta jest zamykana w momencie przekroczenia jej przez ostatniego zawodnika, a więc każdy, nawet zupełnie początkujący biegacz, może sprawdzić w tym biegu.

Zgłoszenia elektroniczne zostały już zamknięte. Jednak zapisać się do startu będzie można także w dniu zawodów – biuro czynne będzie od 8:30. Zmagania dzieci i młodzieży zaplanowano od 9:30, a bieg główny zacznie się o 11:00 przy moście łączącym brzegi jeziora.

BRAK KOMENTARZY