Proces sądowy burmistrza Dobrego Miasta

0
474

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie miał się rozpocząć proces przeciwko Jarosławowi K., burmistrzowi Dobrego Miasta. 

Burmistrz Jarosław K. miał przekroczyć uprawnienia i podrobić dokument. Miało do tego dojść w październiku 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Dobrym Mieście. Jarosław K., jako burmistrz Dobrego Miasta, miał wówczas przekroczyć swoje uprawnienia, podrabiając dokument w postaci wniosku o uwzględnienie podwyżki wynagrodzeń w budżecie gminy za rok 2022 r., który był adresowany do … niego samego. – Zdaniem prokuratora oskarżony miał nanieść na tym wniosku nieautentyczne, odręczne podpisy trzech osób  – informuje  Adam Barczak, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

O podrobienie podpisu została oskarżona także Jolanta S. z dobromiejskiego magistratu. – W ocenie prokuratora oboje oskarżeni działali na szkodę interesu publicznego. Jarosław K. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Natomiast Jolanta S. w trakcie postępowania prokuratorskiego przyznała się do zarzutu i złożyła wyjaśnienia – dodaje rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Obrońca Jarosława K. złożył do sądu wniosek o umorzenie postępowania „z powodu braku znamion czynu zabronionego lub z powodu znikomego stopnia społecznej szkodliwości czynu”. Sąd w Olsztynie uznał ten wniosek obrońcy burmistrza za przedwczesny i jednocześnie, „nie odnosząc się w żadnej mierze do kwestii końcowego merytorycznego rozstrzygnięcia oraz nie przesądzając o odpowiedzialności karnej oskarżonego, skierował sprawę na rozprawę w celu przeprowadzenia postępowania dowodowego”. Termin rozprawy został wyznaczony na 7 grudnia 2022 r. Do rozprawy jednak nie doszło. – Powodem jest nieobecność sędziego prowadzącego sprawę. Jest to nieobecność uzasadniona – usłyszeli zgromadzeni przed rozprawą.

Nie wyznaczono jeszcze nowego terminu rozpoczęcia procesu burmistrza Jarosława K.

BRAK KOMENTARZY