Problemy z inwestycjami w Olsztynie

0
136

Jest dwóch chętnych do wybudowania ulicy Plażowej oraz modernizacji ul. Pstrowskiego w Olsztynie. Obie propozycje przekraczają jednak zaplanowane finansowe założenia zadania.

Drogowe przedsięwzięcie jest jednym z dwóch, jakie uzyskały wsparcie w pilotażowej edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Było zgłoszone pośród projektów o limicie do 30 mln złotych.

– W przypadku ulicy Plażowej powstałoby kolejne połączenie południowych osiedli z al. Piłsudskiego, a także otwarcie komunikacyjne terenów inwestycyjnych w pobliżu Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.  – modernizacja ul. Pstrowskiego byłaby kolejnym etapem poprawy infrastruktury drogowej naszego miasta. Zaplanowane prace w tym przypadku dotyczą odcinka między al. Sikorskiego a skrzyżowaniem ulic Wyszyńskiego z Synów Pułku.

Oferty na realizację projektu złożyły spółka Unibep z Bielska Podlaskiego oraz konsorcjum firm Polimex Infrastruktura i Polimex Mostostal. Pierwsza oczekuje za wykonanie zadania 37,5 mln złotych, druga zaś 39,2 mln. To oznacza, że obie propozycje są droższe, niż kwota zaplanowana na to zamówienie.

Teraz komisja przetargowa będzie sprawdzać złożone oferty. Po ocenie dokumentacji zapadnie decyzja w sprawie kontraktu.

W poprzednim tygodniu zostały otwarte oferty na przebudowę wiaduktu prowadzącego na Track. Ten, ze względu na zmiany parametrów kolejowej linii wiodącej pod nim, musi być szerszy w porównaniu z pierwotnie planowanym obiektem. Najtańsza ze złożonych ofert jest w tym przypadku droższa od zakładanej wartości zamówienia o niemal 3,5 mln złotych.

BRAK KOMENTARZY