Próba reaktywacji pikniku lotniczego w Gryźlinach

0
1052

Po sześcioletniej przerwie pojawiła się próba reaktywacji pikniku lotniczego w Gryźlinach.
– Po kilku latach uśpienia w temacie organizacji kolejnej edycji Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach zaczyna się dziać coś ciekawego… Rok 2022 może być przełomowy! – czytamy na profilu społecznościowym Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach.
Piknik lotniczy od 2008 roku organizowany był na lotnisku w Gryźlinach koło Olsztyna. Brały w nim udział dziesiątki samolotów, a swoje umiejętności prezentowali mistrzowie świata w akrobacji samolotowej. Na imprezę przyjeżdżało ok. 20 tys. widzów. W 2015 roku piknikiem zebrały się czarne chmury. Z różnych powodów starostwo zawiesiło organizację imprezy. Teraz pojawiła się próba reaktywacji tej sztandarowej imprezy regionu. W sprawę zaangażowały się władze gminy Stawiguda, na której terenie znajdują się Gryźliny. – Prowadzone są rozmowy w sprawie reaktywacji pikniku lotniczego, który promował naszą gminę praktycznie na całym świecie – mówi Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda. – I to są poważne rozmowy, mam nadzieję, że z tygodnia na tydzień będą nabierały realnych kształtów, co do formy tej imprezy, sponsorów i gości, których mogliby podziwiać mieszkańcy i turyści.
Ustalono już wstępnie termin tej imprezy, co może świadczyć o dużym stopniu zaawansowania prowadzonych rozmów. – Wstępny termin zorganizowania pikniku lotniczego to 10 lipca – zapowiada wójt Kontraktowicz.

BRAK KOMENTARZY